streda, 21 február 2018 23:17

Viessmann pohár v zimnom biatlone žiakov mal 3. kolo Doporučený

Napísal(a) KB Magnezit
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Týždeň po MS v biatlone bolo v Osrblí opäť rušno. V sobotu 17.2.2018 sa konalo III. kolo Viessmann - pohár v biatlone. Žiaci všetkých vekových kategórií si zmerali svoje sily v rýchlostných pretekoch. Krásne počasie a výborné trate sľubovali skvelý športový zážitok. Do bojov zasiahli aj naši pretekári KB MAGNEZIT Revúca, aj keď v trochu zoštíhlenej zostave. Markus Sklenárik v najmladšej kategórii 10 - 11 ročných žiakov vybojoval pre náš klub opäť najvzácnejší kov. Získal krásne 1. miesto. Martin Galovič sa v tej istej kategórii umiestnil na 8. mieste. V kategórii 12 - 13 ročných dievčat obsadila výbornú 2. priečku Saška Štempelová.

Potešili výkony aj ďalších dievčat v tejto kategórii. Tamara Molentová získala 4. miesto, Veronika Šteczová 6. miesto a Nina Natália Vavreková 7. miesto. Všetky naše pretekárky sa v tento deň prezentovali skvelou čistou streľbou a nemuseli absolvovať žiadny trestný okruh. V kategórii 14 - 15 ročných žiakov nás reprezentoval Tomáš Kuchta, ktorý obsadil 11. priečku so streľbou 1,3. Zo zdravotných dôvodov v tento deň nezasiahli do športových bojov Lenka Repáková, Ján Levčák, Michal Biž, Róbert Biž a Adrián Ottinger.

V nedeľu 18.2.2018 sa po prvý krát v Osrblí uskutočnili žiacke preteky obratnosti v biatlone. Organizátori pripravili trať s rôznymi prekážkami, ktoré museli pretekári absolvovať predpísaným spôsobom, samozrejme v čo najrýchlejšom čase. V sérii zimných pretekov to bola novinka, a tak sa niektorí pretekári nevyhli časovej penalizácii za nesprávne zdolanú prekážku či chybnú streľbu. Časové prirážky v niektorých prípadoch poriadne premiešali poradie pretekárov, ale aj taký je šport. Túto trať malo možnosť vyskúšať si len 6 našich pretekárov. Najúspešnejší z nich bol opäť Markus Sklenárik, ktorý obsadil 2. miesto. Martin Galovič sa umiestnil na 7. mieste. V kategórii žiačok 12 - 13 ročných obsadila Alexandra Štempelová 4. miesto, Tamara Molentová 6. miesto a Veronika Šteczová 7. miesto. Nina Natália Vavreková sa pretekov v tento deň zo zdravotných dôvodov nezúčastnila. Tomáš Kuchta sa v kategórii žiakov 14 - 15 ročných umiestnil na 13. mieste. Zdanlivo jednoduché preteky preverili obratnosť a rýchlosť všetkých zúčastnených súťažiacich a zároveň boli príjemným spestrením súťažného programu v sérii pretekov zimného biatlonu na Slovensku.

Počas tohto víkendu sa naša dorastenka Ema Kapustová zúčastnila Olympijských hier nádejí v českom Letohrade, kde obsadila pekné 6. miesto v rýchlostných pretekoch a 7. miesto v stíhačke.

Našich pretekárov najbližšie čaká už len zavŕšenie zimnej sezóny posledným kolom pretekov Viessmann pohára, ktoré sa uskutoční 4. - 5. marca v Osrblí. Na programe budú v sobotu rýchlostné preteky a v nedeľu divácky najpopulárnejšie preteky s hromadným štartom.
KB Magnezit Revúca

 

Čítať 3261 krát Naposledy zmenené štvrtok, 22 február 2018 21:43

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!