nedeľa, 10 marec 2024 19:57

Krajskú futbalovú ligu opúšťajú zástupcovia horného Gemera - MFK Rožňava a Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka Doporučený

Napísal(a) MG od

Druhý tohtoročný marcový víkend Zimného futbalového turnaja o pohár predsedu KSK rozhodol, že do záverečných bojov už nezasiahnu dve doteraz najlepšie družstvá horného Gemera MFK Rožňava a TJ Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka. Prehrali totiž so svojimi súpermi v túto sobotu - Rožňavčania s futbalistami Čane a v nedeľu v skupine ObFZ spomínaní Dlholúčania so súperom zo Ždane. Škoda, lebo obidvaja naši zástupcovia v tomto turnaji dosahovali pekné výsledky. Rožňavčania v základnej časti nepoznali ani jednu prehru. Rovnako Dlholúčania si dobre počínali v zápasoch predtým, keď dokázali vyhrať i so súperom s oveľa bohatšou futbalovou históriou (Smižany). Zo zápasov skupiny VsFZ zostáva odohrať ešte dve štvrťfinálové stretnutia – Spartak Medzev – Družstevník Malá Ida dňa 20.3. o 18.00 hod. a OTJ Jamník – Družstevník Trhovište určený na 23.3 o 17.00 hod. Obidva zápasy sa odohrajú na UT Janigová v Košiciach.

Krajská futbalová liga – VsFZ – štvrťfinále

MFK Rožňava – FK Čaňa 3:4 (1:1), G: M. Domik, V. Kavernyk, F. Gyenes – Š. Majerník 2, T. Steininger, J. Novotný. ŽK: Z. Kótai – P. Palencsár. R: D. Mati – Z. Lang, D. Púžer.

ZOSTAVY:

ROŽŇAVA: 10 M. Domik, 25 V. Kovernyk, 15 Z. Kótai, 11 M. Gallo, 4 F. Szabó, 23 R. Tobias, Želinský, 9 J. Fedor, 8 G. Majoroš (C), 6 F. Gallo, 30 J. Horvát, 1 L. Šalamon.

ČAŇA: 1 M. Binda, 4 P. Peťovský (C), 16 L. Majoroš, 6 P. Gracer, 15 L. Šemrák, 12 T. Šmajda, 11 Kučera, 8 M. Ukropec, 7 J. Novotný, 14 T. Steininger, 5 P. Palencsár.

MFK Rožňava ako víťaz skupiny VsFZ na ihrisku v Moldave n/Bodvou nastúpila vo štvrťfinále nadstavbovej skupiny časť VsFZ, s mužstvom FK Čaňa, ktoré sa umiestnilo v skupine hrajúcej  na UT Janigová na druhom mieste tabuľky. Kým prv menované družstvo je po jesennej časti V. ligy Juh MFK Rožňava, FK Čaňa si po jeseni drží v IV. lige Majstrovstva VsFZ ôsme miesto. Rožňavčania sa nezľakli súpera a už v 17. minúte rozvlnil sieť Čaňanov ich najlepší strelec v turnaji Michal Domik, ktorý nastrieľal už 15 gólov. V poslednej minúte 1. polčasu stihli Čaňania vyrovnať na 1:1 gólom Tomáša Steiningera. V druhom polčase sa najviac prejavil Štefan Majerník, ktorý sa na začiatku i na konci 2. polčasu prejavil ako najúspešnejší strelec FK Čaňa s dvomi gólmi. Zároveň má najväčší podiel na víťazstve svojho mužstva nad Rožňavčanmi. Do ďalšieho kola teda postupuje FK Čaňa. Rožňavčania v Zimnej súťaže o pohár predsedu KSK nesklamali, keď v skupinovej fázy súťaže neprehrali ani jeden zápas a dosiahli skóre 37:4.

OŠK Pavlovce n/Uhom – TJ Družstevník Malý Horeš 1:1 (1:1). Na pokutové kopy 0:3. G: R. Rigo – T. Batta.

ZOSTAVY:

PAVLOVCE: 1 M. Truhan, 10 S. Loffay, 15 V. Rusnák, 7 J. Dargaj (C), 6 D. Lašík, 13 P. Ruskovský, 9 D. Kanči, 12 T. Sedlák, 18 V. Kaňuch, 14 M. Fedor, 11 R. Rigo.

HOREŠ: 1 A. Tóth, 13 M. Tóth, 16 Š. Kováč (C), 14 A. Batta, 4 D. Šváb, 5 T. Némethi, 12 J. Blanár, 19 F. Pituk, 11 G. Molnár, 15 K. Docs, 17 T. Batta.

Vo vyrovnanom zápase, ktorý sa hral na ihrisku s UT v Michalovciach v normálnom čase skončil 1:1. Nakoniec o víťazovi stretnutia rozhodovali pokutové kopy. V nich si lepšie počínali hráči Malého Horeša s 3 premenenými kopmi, kým Pavlovčania nepremenili ani jeden. V súboji o postup do semifinále Zimného pohára sa stretli zástupca Majstrovstva regiónu IV. liga (Pavlovce n/U), proti zástupcovi V. ligy (V. Horeš).

Krajská futbalová liga – ObFZ – semifinále 10.3.2024

Ihrisko UT Moldava n/B:

TJ Hornád Ždaňa – TJ Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka 5:0 (2:0). G: D. Lipnický a R. Demko obaja po 2, D. Pastor. ŽK: 0 - A. Rigo, R. Bubenčík. R: K. Laurinc – J. Kakalejčík, D. Pužér.

ZOSTAVY:

ŽDAŇA: 22 Š. Nemčovský, 2 M. Lukáč (C), 6 D. Deák, 4 E. Nevelöš, 11 D. Pastor, 19 D. Lipnický, 9 J. Lučkai, 5 M. Miškovič, 12 M. Karafa, 14 M. Fonferko, 3 L. Vaľa.

DLHÁ LÚKA: 1 M. Manko (C), 21 L. Varga, 17 R. Bubenčík, 10 A. Rigó, 7 R. Madarász, 8 P. Klárik, 9 A. Prónyai, 11 M. Boroš, 15 P. Boroš, 5 A. Máté,13 O. Šomšák.

Zápasy bez prehry Krásnohorská Dlhá Lúka ukončila v semifinále v stretnutí so súperom zo Ždane. A bola naozaj krutá, keď Dlholúcky brankár Manko uťahoval zo svojej siete loptu hostí až päťkrát. Líder 7. ligy z horného Gemera nepresvedčil teda svojho súpera zo 7. ligy ObFZ Košice-vidiek ani po futbalovej stránke, že je aspoň rovnocenným partnerom. Škoda. Celkovo však zanechali v súťaži dobrý dojem, keď po prvýkrát v histórii sa dostali medzi najlepšie 4 tímy krajskej futbalovej ligy ObFZ.

Ihrisko UT Trebišov:

TJ Družstevník Malčice – TJ Internacionál Hraň 2:3 (2:1). G: D. Kanči, J. Beňák – M. Kaňský 2, E. Barna. ŽK: J. Beňák, P. Kalok, M. Drška, D. Tancoš – J. Šimko, E. Barna. R: J. Dušek – D. Puškáš, J. Székely.

ZOSTAVY:

MALČICE: 23 P. Kalok, 4 E. Vašš, 15 K. Hrabovčín, 17 P. Pulko, 5 S. Tancoš, 7 M. Drška, 6 P. Tokár, 14 N. Ádi, 14 P. Kanči, 9 M. Kanči, 11 D. Táncoš (C).

HRAŇ: 1 J. Segedy (C), 5 P. Andorko, 9 J. Hrubovský, 10 J. Juroš 12 A. Barna, 15 E. Barna, 2 J. Šimko, 4 T. Švanda, 7 M. Kaňský, 3 R. Himaľ, 11 M. Jarabek.

V tomto semifinálovom stretnutí,v ktorom padlo doteraz najviac žltých kariet, väčšiu túžbu po víťazstve preukázalo mužstvo Interu Hraň. Prejavilo sa to najmä  v druhom polčase, keď vsietili súperovi dva góly, kým Malčičania po vyhratom 1. polčase netrafili do brány súpera ani raz. O víťazstvo Interistov sa najviac pričinil najlepší strelec KFL súťaží ObFZ Matej Kaňský, ktorý v tomto zápase skóroval 2 razy. Celkovo vsietil súperom KFL 13 gólov.

Vo finále 8.5. 2024 sa tak stretnú futbalisti TJ Hornád Ždaňa a TJ Inter Hraň.