nedeľa, 03 október 2021 19:10

Zmena vo futbalových výsledkoch i v tabuľke 6. ligy po vyradení béčka FK Krásnohorské Podhradie Doporučený

Napísal(a) MG od

Na úvod komentujeme Úradnú správu ObFZ Rožňava č. 11/2021-2022 zo dňa 30.9.2021. Začneme tým najdôležitejším, k čomu sa rozhodli futbalové orgány oblasti.

ŠTK ObFZ Rožňava vyradila FK Krásnohorské Podhradie B zo 6. ligy dospelých za 3 kontumácie. Tak znie stručné vyjadrenie, ktoré ukončilo niekoľkomesačné trápenie najmä hráčov futbalového oddielu rezervy Krásnohorského Podhradia. Od začiatku bolo jasné, že toto mužstvo nepatrí do zreorganizovanej súťaže 6. ligy. Vysoké prehry mužstva počas doterajšej súťaže i nedostatky s organizovaním zápasov nielen na domácom ihrisku už ďalej nebudú pokračovať. Ľúto nám je, že práve takéto mužstvo zo súťaže odchádza. Problém súťažného ročníka 6. ligy bol už pri odchode mužstva OTJ Honce, ktoré skončilo so súťažou, keď sa ešte ani neodohrali prvé majstrovské zápasy v tomto ročníku.

Zbytočne sa klub aj finančne zaťažil a takýmto riešením neprispel ani do bezproblémového chodu súťažného programu. A teraz to bude ešte komplikovanejšie. Najprv uspôsobíme rozlosovanie celého ročníka 6. ligy a prisposobíme novým podmienkam tabuľky jednotlivých kôl. Všeličo sa nám pri tom zmeni.

A teraz k jednotlivým zápasom mužstiev horného Gemera.

D O S P E L Í

IV. LIGA JUH VsFZ – 11.KOLO

MFK Ťahanovce – FK Krásnohorské Podhradie 7:1 (5:0). G: R. Jurko 5, P. Kozák, M. Hrubovčák – J. Gulykás, ŽK: bez kariet. R: J. Székely – D. Béreš, V. Michalik, DS: J. Pribula. D: 90.

ŤAHANOVCE: Valentín Kateržabek - Marek Hrubovčák, Michael Mato (46´ M. Mato), Tomáš Koľvek, Peter Serbin (46´ R. Perháč), Miroslav Kardoš, Roman Jurko, Marek Boňko, Matej Hintoš (83´ A. Beliš), Pavol Kozák (64´ P. Smak), Tibor Palko (C).

PODHRADIE: Dávid Džačár (C) - Jakub Fatľa, Róbert Smrek (30´ Š. Kun), Dávid Vozár, Štefan Dorkin, Roland Fabián, Martin Ďuríček, Július Benedik, Tomáš Béke, Michael Boroš, Jozef Gulykás.

Hostia prišli do Ťahanoviec veľmi odovzdane. Možno mali iba jeden cieľ, aby konečne vsietili súperovi aspoň gól. Veď naposledy skórovali ešte v 1. kole, keď v zápase s Čaňou skóroval Július Bendik. Podhradie však aj tak prehralo vysoko 11:1. Cieľ teraz síce splnili, čo je potešujúce, ale horšie je, že Ťahonovce, ktoré nepatria medzi popredné mužstvá IV. ligy JUH im „naložili“ peknú sedmičku. Postaral sa o ňu najmä domáci hráč Roman Jurko, ktorý v tomto zápase skóroval päťkrát. Mať takého strelca v Krásnohorskom Podhradí, iste by vyžarovalo inú farbu nádeje ako teraz ich 16. miesto v tabuľke.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Strážske – Dvorníky-Včeláre 1:3, Košická Nová Ves – Kechnec 0:4, Spišské Vlachy – Pavlovce n/U 1:1, Sokoľany – Medzev 5:0, Topoľany – Kráľovský Chlmec 4:1, Geča – Budkovce 2:2

JAKO V. LIGA K – G VsFZ 10. KOLO

MFK Rožňava – TJ Družstevník Malá Ida 4:3 (1:2). G: J. Figúr 2, J. Krajlík, F. Kovács – A. Dimun, M. Kováč, D. Nalevanko. ŽK: F. Kovács, J. Horvát, J. Figúr – G. Viszlay, P. Dragún, J. Seliga , R: T. Danko – M. Bajo, M. Jančár. DS:DS: O. Palinský, D: 60,

ROŽŇAVA: Frederik Spišák - Tomáš Leštách (46´ L. Varga), Jozef Korfanta, Ondrej Vysoký, Juraj Horvát, Jozef Krajlik, Kristian Šikur, Stanislav Ďuriček, Filip Kovács, Ladislav Dávid (71´ L. Felezký), Jaroslav Figúr (C).

IDA: Patrik Krupa (C) - Maximilián Maďar, Peter Dragún (80´ L. Biroš), Damián Nalevanko, Ján Drozd, Vladimír Kováč (57´ P. Fotta), Miroslav Kováč, Adrián Dimun (67´ M. Pačai), Gabriel Viszlay (46´ J. Seliga), Filip Pištej, Vincent Grác (67´ F. Kovér).

Keď sa pozriete na zápis o stretnutí uvidíte samé záznamy. Od žltých kariet, cez striedanie hráčov, až po góly, ktoré v tomto prípade boli na jednej i na druhej strane. Zdá sa, že hostia sa po celý zápas nevzdali zisku troch bodov. Hovoril o tom aj ich smelý začiatok, ktorý im sľuboval práve taký zisk. Domáci prehrávali už 0:2, ale do polčasu stihol Jaroslav Figúr v 34. minúte aspoň znížiť. V druhom polčase sa diali naďalej zaujímavé situácie. Potom prebrali iniciatívu domáci, ktorí sa ujali aj vedenia. V 65. minúte už bol stav 3:2. Zaujímavý futbal pokračoval aj ďalej, Ida stihla Nalevankom v 69. minúte vyrovnať na 3:3. A potom sa začalo žltieť domácim hráčom i hosťom z Malej Idy. Domáci za vyzlečenie dresu po strelení víťazného gólu v 84. minúte a hostia za chytanie súpera za dres i podrazenie. Domáci oplácali ale rozumným bránením, nakoniec si horko-ťažko vybojovali zaslúžené víťazstvo a tri body. Diváci videli zaujímavý zápas, ktorý sledovalo okolo 60 divákov.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Poproč – Seňa 4:1, Perín – Lokomotíva Košice 0:2, Ždaňa – Ruskov 2:0, Čečejovce – Šaca 5:2, Budimír – Kysak 2:0.

6. LIGA ObFZ ROŽŇAVA – 10. KOLO

ŠK Polom Gemerská Poloma – PFK Vyšná Slaná 1:4 (1:2). G: L. Jasenka – D. Kalis, A. Gallo, Jozef Barnák, O. Liptai. ŽK: 0 – D. Kalis, Jer. Barnák. R: L. Gyenes – D. Poťmák, M. Ďuríček.

strelci gp 10POLOMA: Dárius Forgáč - Lukáš Boňko, Miloš Schvarz (C), Jakub Polanecký, Denis Fajdek, Lukáš Jasenka, Július Lišuch (59´ M. Ruszó), Marko Zatroch (25´ A. Bodnár), Matúš Kuchta (72´ D. Čonka), Kristián Šubovič, Michal Dorčák.

SLANÁ: Matúš Pitoňák - Martin Gallo, Ján Gallo, Peter Rogos, Peter Zabrel (C), Dušan Kalis, Ondrej Liptai, Jerguš Barnák, Ondrej Kračún (30´ Jozef Barnák, 70´ G. Keršák)), Adam Gallo, Štefan Domik.

strelci vs 10Prvá októbrová sobota patrila v Gemerskej Polome futbalu. Zavítalo k nim druhé mužstvo tabuľky a očakávalo sa, čo domáci na súpera pripravia. Aj v tomto stretnutí sa potvrdilo, že hostia z Vyšnej Slanej sú naďalej adeptom na víťazstvo nielen v tomto stretnutí. Domácich môžeme pochváliť za hru bez kariet, čo hosťom chýbalo, pretože im zasvietili dve žlté karty. Dali však možnosť si zahrať svojimu najstarším hráčom, 51-ročnému Jozefovi Barnákovi a 46-ročnému Gustávovi Keršákovi. Obidvaja gól síce nezaznamenali, ale potvrdili najmä, že futbal i v takomto veku teší.

TJ Sokol Pača – TJ Zlatý klas Dlhá Ves 2:3 (1:2). G: R. Klinko, M. Tóth – P. Mičinsky 2, A. Orvos, ŽK: bez kariet, R: J. Molnár – E. Kovács, DS: J. Bobrík. D: 60.

strelci pa 10PAČA: Ľubomír Gajdoš (C) - Lukáš Lapoš, Radovan Dlugoš, Radovan Farkaš, Jakub Drenko, Bohuslav Rupp, Roman Bubenčík, Ján Bocko, Ján Fazekaš, Michal Tóth, Roland Klinko.

DLHÁ VES: Gabriel Pomaj - Marián Dusza (C), Martin Havrlent, Attila Pomaj 66´ A. Balázs), Viktor Kováč, Miloš Kliment, Attila Orvos, Miroslav Lorinc, Dávid Novák, Róbert Ferdinand, Patrik Mičinsky.

strelci dv 10Po prehre Dlhej Vsi vo Vyšnej Slanej sa očakávalo, či takto dopadnú hostia aj v Pači. Aj keď domáci postavili do brány ďalšieho hráča z poľa a navyše svojho kapitána, nepotvrdili výkonnosť Vyšnoslancov. Podaril sa im  vyrovnať svoj nepriaznivý stav z 0:2 na 2:2, konečné slovo mal nakoniec 4 minúty pred záverečným hvizdom rozhodcu najlepší strelec 6. ligy i Dlhej Vsi Patrik Mičinsky, ktorý svojím druhým gólom vzal poslednú nádej domácich na zisk čo len bodu.

TJ Tatran Betliar – MFK Dobšiná 8:3 (1:0). G: Mil. Gallo a M. Róth po 2, M. Marciš, B. Silardi, J. Čižmár, I. Lorincz – B. Kašpar, S. Ogurčák, A. Klement, ŽK: , R: J. Šofranko – L. Gyenes, DS: F. Drenko. D: .

strelci be 10iBETLIAR: Štefan Mišina - Lukáš Poťmák (C), Samuel Cirbus, Viktor Mihalík, Dominik SzilardiMiloš Gallo, Marcel Róth, Ivan Lörinc, Boris Silárdi, Marián Marciš, Ján Čižmár.

DOBŠINÁ: Bohuš Kašpar - Ivan Gallo (C), Mário Tokarčík, Stanislav Ogurčák, Štefan Brondoš, Róbert Gotthardt, Matúš Smrek, Michal Langer, Adrián Klement, Miroslav Majerčák, Peter Fabián.

strelci do 10Jednoznačné víťazstvo domácich nad súperom z Dobšinej potvrdilo divákom, aký je kvalitatívny rozdiel medzi obidvoma mužstvami. Dobšinčania po vyradení rezervy Krásnohorského Podhradia prevzali lampáš najslabšieho mužstva v súťaži a nič nepotvrdzuje, že by malo dôjsť v tomto kedysi slávnom mužstve k pozitívnejšiemu obratu.

TJ Baník Rožňavské Bystré – TJ Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka 4:0 (0:0). G: P. Minčík 2, L. Fabian, V. Gallo, ŽK: , R: P. Béreš – M. Vávrová, L. Lorincz, DŠ. Bodnár, D: 50.

strelci rb 10BYSTRÉ: Marek Šály - Tomáš Ivanič, Adam Rochl (C), Ladislav Fabian, Jakub Rochl, Marcel IkriViliam Gallo, Adrián Krága, Róbert Rochl, Ján Rochl, Lukáš Hajdu (63´ P. Minčík).

DLHÁ LÚKA: Csaba Koncz - Ivan Bošela (C), Róbert Dókus, Alexander Polyák, Patrik Klárik, Nándor Barczi, Arnold Rigó, Mário Lovas, Patrik Pál Baláž, Frederik Ungváry-Szabó, Attila Kerekeš (65´ J. Gebe).

strelci kdl 10Hodinu trvalo obidvom mužstvám, kým sa podarilo streliť gól do súperovej siete. Akoby obidve mužstvá čakali na vystriedanie domáceho hráča Lukáša Hajdu za Petra Minčíka. Ten o sedem minút po vystriedaní začal s ukážkou ako súperovi vsietiť gól. O tri minúty na to pridal za domácich druhý gól Laco Fabian, o ďalšie dve minúty Minčík pridal svoj druhý gól a hostia už vedeli, že z Bystrého pôjdu do Dlhej Lúky naprázdno. Keď Vilo Gallo minútu pred koncom zápasu pridal štvrtý gól, Bystrania potvrdili, že budú naďalej bojovať o popredné miesto v tabuľke.

FK Lipovník – MFK Rožňava B (Rudná) 2:3 (0:2). G: D. Bollo 2 - G. Labina, L. Dávid, D. Kakalejčík, ŽK: R. Szucs, O. Farkaš - M. Jančík, L. Felecký, S. Hric, D. Kakalejčík, R: J. Gyenes – M. Šimčák, D. Poťmák, DS: O. Vysoký. D: 25.

strelci li 10LIPOVNÍK: Róbert Fábian - Patrik Luspaj, Kristián Albert (23´ M. Doboš), Oto Farkaš, Dominik Kardos (70´ D. Kardos), Norbert Vozár, Roland Szucs, Tomáš Répási (46´ F. Emodi), Róbert Juhász, Attila Gorgei (C), Dávid Bollo.

RUDNÁ: Kristian Kocis - Marek Jančík, Juraj Horvát, Csaba Óvary, Karol Kováč, Gabriel LabinaPavol Kontra (C), Stanislav Hric, Lukáš Felezký, Dominik Kakalejčík, Ladislav Dávid.

strelci ru 10Hostia z Rudnej postavili znovu dorastencov proti favoritovi dospelých z Lipovníka. Svoj zámer uplatnili hneď na začiatku zápasu a postupne sa ujali vedenia až na 0:3. Gólom potešil aj ich tréner Ladislav Dávid, keď ešte deň predtým nastúpil doma aj za á-čko Rožňavy. Potom sa pustili smelšie do súpera aj domáci, ale stačili iba znížiť konečný výsledok na 2:3 dvomi gólmi Dávida Bolla.

TJ Baník Rakovnica – FB Baník Drnava 4:4 (3:3). G: L. Gábor a F. Viola po 2 - D. Tisza, K. Šoltés, T. Lipták, G. Zsilla. ŽK: 0 - P. Fabian, R: P. Galík – R. Farkaš, DS: J. Kerekes, D: 30.

strelci ra 10RAKOVNICA: Lukasz Prodochl (C) - Juraj Tomi, Jozef Lipták – Giba, Jozef Sklenár, Filip ViolaJuraj Červenák, Ondrej Vavrek, Caba Koncz, Lukáš Gábor, Jozef Gábor (56´ A. Vavrek), Marián Bubenčík.

DRNAVA: Gabriel Józsa - Peter Búlik (C), Erik Polyák, Karol Bakoš, Jaroslav Barczi, Daniel TiszaGellért Zsilla, Peter Fabián, Jakub Maliňák, Kilián Šoltés, Timotej Lipták (75´ K. Kovács).

strelci dr 9 10Rakovničania privítali doma bývalé popredné mužstvo 6. ligy. Očakávalo sa, že Drnavčania konečne zaberú vonku a kratšie ihrisko v Rakovnici im bude vyhovovať. Patrila im už štvrtá minúta na skórovanie, ale domáci kontrovali gólom hneď o štyri minúty. O ďalších 5 minút sa dostali do vedenia domáci, ale malý náskok hostia hravo zlikvidovali. Tak to trvalo až do 84. minúty, keď domácim „uchmatli“ hostia aspň bod a zápas sa skončil remízou 4:4. Po dlhšom čase sa strelecky prejavil domáci Filip Viola, ktorý si do súťaže pripísal dva góly.

IV. LIGA-SD-U19-SK.KG-VSFZ

OFK Poproč – MFK Rožňava 0:3 (0:2). G: J. Fedor 3, ŽK: J. Brada – Sz. Szabó Dózsa, R: D. Gorel. D: 35.

POPROČ: Erik Hadbavny - Adam Štovčík, Samuel Bugoš, Jozef Harčarik, Marek Harcarik (C), Kristian Timko, Filip Jasaň (90´ S. Jasaň), Matej Lindvay, Michal Bandik, Jakub Brada (82´ S. Kopecký), Viktor Kopecký (77´ Sami Yan Touti).

ROŽŇAVA: Kristian Kocis - Alex Hajduk, Marek Jančík, Stanislav-Sebastian Drábik (C), Karol Kováč, Matyas Timár (46´ P. Varga), Kevin Novák (82´ Ch. Fabian), Gabriel Labina (61´ Ž. Bodok), Tobias Koóš (28´ Sz. Szabó Dózsa), Stanislav Hric, Jozef Fedor.

FK FC Valaliky – FK Baník Drnava 6:1 (4:1). G: M. Borták 2, R. Matis, S. Majoros, K. Horváth, T. Bojkun – L. Molnár. ČK: T. Horváth – P. Pilát. R: D. Novák. D: 40.

VALALIKY: Gabriel Brestovic - Dominik Čisľák, Kevin Horváth (C), Radoslav Matis, Tomáš Horváth, Tomáš Bojkun, Kristián Svat, Dávid Popovič, Erik Hudák, Michal Borták, Samuel Majoros.

DRNAVA: Matej Kaňúr - Dávid Józsa (78´ D. Polyák), Patrik Pilát, Mátyás Boršodi, Gabriel Petro (C), Alexander Parada, Dávid Grbálik (61´ A. Csontos), Viktor Szilardi, Gabriel Bimbó, Levente Molnár, Attila Polyák.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Sokoľany – BENECOL Košice 3:0.

III. LIGA SŽ sk. A VsFZ 7. KOLO

MFK Rožňava – FC Košice B 3:1 (0:0). G: M. Minčík, D. Šelméci, S. Petergáč – K. Verbóczi. R: L. Marton. D:

ROŽŇAVA: Kristian Horňak - Samuel Chochol, Peter Rogos, Dominik Šelmeci (C), Dávid DókusKristián Hudárk (65´ M. Gašpar), Richard Kral, Matúš Šeďo, Samuel Petergáč, Matej Minčík (65´ J. Očenáš), Martin Mikolaj (65´ Š. Šimon).

FC KOŠICE B: Maroš Fedorko (36´ F. Kalanin) - Michal Kušnierik, Richard Surányi, Lukáš Brösztl, Jakub Guman, Hani Al-Zabidi, Oliver Róbert Šturák, Tadeáš Mihaľ (C), Maxim Szalka, Medin Emini, Tomáš Bojčík.

III.LIGA MŽ sk. A VsFZ 7. KOLO

MFK Rožňava – FC Košice B 0:6 (0:2). G: A. Ondrejčík 2 vlastné, P. Sopko 2, L. Sásfai, J. Človečko, R: L. Marton. D: .

ROŽŇAVA: Martin Šofránko (C) - Lukáš Hatvanik, Richard Sztelo, Matúš Pakes, Sebastian Schneebauer, Jakub Petergáč, Florián Máté, Tomáš Rogos, Roman Polyák, Adam Ondrejčík, Michal Hudák, Dominik Podracky, Mike Capák, Nikolas Zubriczky, Dávid Štigala.

KOŠICE: Lukas Pelegrin (C) - Dávid Mochnáč, Samuel Sladík, Jakub Duľa, Patrik Straka, Lukáš Genčúr, Michal Hudák, Leo Sásfai, Alex Kiktavý, Patrik Sopko, Kristóf Nagy, Jozef Človečko.

4. LIGA ObFZ ROŽŇAVA – ŽIACI – 5. KOLO

FK Krásnohorské Podhradie – FK Hrhov 7:2 (2:2). G: A. Zubatý, D. Rigo a K. Rigo všetci po 2, J. Gulykáš – R. Balogh 2. ŽK: bez kariet. R: M. Vávrová. D: 25.

PODHRADIE: Kevin Rézműves - Ondrej Źiga, Lukáš Darvaš, Nikolas Horváth (37´ K. Rigó), Tomáš Kuru, Jozef Gulykáš (C), Albín Zubatý, Marek Krištof, Róbert Žiga (37´ J. Krištof), Erik Žiga, Dominik Rigo.

HRHOV: István Herczeg - Daniel Fekete, Roman Balogh, Nikolas Varga, Ákos Jánosdeák, Marek Szanyi, Dániel Die (C), Bence Zsigrai, Richárd Kovács, Kristóf Jónás.

TJ Zlatý klas Dlhá Ves – Športový klub BEMIFO 7:4 (3:2). G: G. Ferdinand 5, K. Kupecz, Sz. Mogyoródi – L. Szaszák, B. Polyák, T. Ičp, J. P. André, R: J. Šofranko. D: 10.

DLHÁ VES: Norbert Pomaj - Balázs Barkai, Sebastian Víglasky, Ádám Csótó, Richard Orel, Viktor Ferdinand, Gabriel Ferdinand (60´ G. Gerencséri), Szabolcs Kovács, Szabolcs Mogyoródi (C), Krisztián Kupecz,

Ferdinand Király.

BEMIFO: Samuel Sedlák - SEBASTIAN ALBERT (C), Bryan Polyák, Ádám Kovács, Oliver Hagovský, Andrej Gallo, Lukáš Szaszák, Dominik Porubán, Ronaldo Horváth (47´ A. Ruščin), Tamás Ičo, János Péter André (65´ M. Szaszák).

J. RADIČ  Slavošovce    5

MG - odGemerská Poloma – Slavošovce – zápas preložený na 23.10.2021 o 10,30 hod.

Čítať 928 krát Naposledy zmenené streda, 06 október 2021 17:23