Rok 1993 Rožňava – Palín, zdroj: Miloš Leng

Náš spolupracovník Ing. Štefan Tomášik napísal príspevok o prípravných zápasoch v okrese Rožňava, pričom uvádza len tie významné. Pri niektorých sú okrem výsledku daného zápasu uvedení aj strelci gólov, prípadne zostava. Dočítame sa napríklad o tom, že Rožňava zdolala Real Madrid, debakel Rožňavy s Lokomotívou Košice, zápas Rožňavy s Vietnamom a pod. Text dopĺňajú dve fotografie.

1957 / 1958
Štítnik – Rožňava 4:3, góly: Mády, Sabo, Krzák

1961 / 1962
Rožňava – G. Hôrka 3:3, góly: Papuga 2, Šalamon
Rožňava – K. Teplica, 6:2, góly: Dubay 4, Šalamon 2.

ANDREJ KVAŠŇÁK – JUDÁŠ, KTORÉMU SA KOŠIČANIA ZBIERALI NA SOCHU

Koncom päťdesiatych rokov minulého storočia bol zrejme prvým košickým futbalistom s vlastným autom. „Andriš trénuje“ – vraveli zasvätení, keď videli jeho voz zaparkovaný pri štadióne na Solovjevovej ulici, kam pravidelne jazdil len pár desiatok metrov z rodičovského domu.

Z Andreja Kvašňáka chceli mať doma husľového virtuóza, jeho však priťahovala kožená lopta. Už ako žiak vynikal v mužstve Jednoty Košice, v doraste sa dostal do reprezentácie, takže ho rýchle povolali medzi dospelých.

Počas vojenčiny v Dukle Pardubice zažil prvoligový debut. Po návrate do Jednoty jeho popularita v Košiciach bola obrovská. Pre fanatikov bol idolom, hrdinom, ktorý ich zabával hrou, strieľaním gólov i gestami a vtipnými „hláškami“ na adresu rozhodcov, súperov a aj spoluhráčov.

pondelok, 22 november 2021 22:25

Futbalový klub Sokol Pača v sezóne 2018/2019

Napísal(a)
Futbalový klub  Sokol Pača v sezóne 2018/2019

Futbalový klub Sokol Pača po obnove futbalovej tradície pôsobil v 7. lige ObFZ Rožňava. V súťažnom ročníku 2018/2019 ju vyhral a vrátil sa do 6. ligy, v ktorej pôsobí dodnes. Práve toto obdobie opisuje náš spolupracovník Ing. Štefan Tomášik. K dispozícii je fotografia mužstva, káder, výbor, výsledky, tabuľka a prehľad strelcov. 

Káder: Marek Deméň – Peter Boroš, Gabriel Ongyik, Ivan Demján, Milan Cmorik, Jozef Liška, Dominik Genči, Ľubomír Lukáč, Marcel Lopata, Július Kováč, Pavol Majer, Róbert Adam, Michal Tóth, Roman Bubenčík, Ján Bocko, Tomáš Sentandráši, Ľubomír Gajdoš, Radovan Dlugoš, Martin Slávik, Róbert Orbán 

Výbor:

Predseda: Dušan Vašuta

Tajomník: Ivan Demján

Úradná správa ObFZ Rožňava č. 18/2021-2022 zo dňa 17.11.2021

ObFZ Rožňava oznamuje, že VOLEBNÁ KONFERENCIA ObFZ Rožňava sa uskutoční v piatok 26.11.2021 o 17:00 v spoločenskej miestnosti firmy Dovaj (Rožňavská Baňa 166, 1. poschodie). Pozvánka na VK bude zverejnená na stránke ObFZ Rožňava a bude zaslaná klubovým ISSF manažérom. Uznesenia z VV ObFZ Rožňava zo dňa 16.11.2021: – VV oznamuje, že VOLEBNÁ KONFERENCIA ObFZ Rožňava sa uskutoční v piatok 26.11.2021 o 17:00 v spoločenskej miestnosti firmy Dovaj (Rožňavská Baňa 166, 1. poschodie), – VV schválil rokovací a volebný poriadok VK 2021, – VV oznamuje, že plánuje organizáciu halových turnajov pre mládež aj dospelých v spolupráci s MFK Rožňava, – VV zobral na vedomie informatívnu správu o priebehu súťaží riadených ObFZ Rožňava v SR 2021/2022 (ŠTK, DK, KR), – VV schválil finančnú podporu pre mládež vo výške 200.- € pre družstvo FK Baník Drnava. ŠTK na základe odporúčania regionálnej protiepidemickej komisie okresu Rožňava

Futbalový klub Lipovník sa stal v roku 1999 béčkom treťoligovej Rožňavy

Futbalový klub Lipovník sa stal v roku 1999 béčkom treťoligovej Rožňavy. Práve účinkovanie klubu v tomto období opisuje náš spolupracovník Ing. Štefan Tomášik. Článok obsahuje fotografiu, káder, tabuľky, výsledky a mená dvoch najlepších strelcov mužstva.

Káder: Gášpar, Šiška – Podracký, Korintuš, Lörinc, Balta, Cabada, Fabian, Debnár, Filčák, Grecmacher, Ján Gonos, Jaro Gonos, Milko, Szücs, Emödy, Anna, Hagovský, Čatajský, Karnay, Ivan, Andrus, Olexa, Szoják, Znak, Majný, Morávek, Ondrejčík, Szekeres
Tréner: Ľudovít Szekeres.

nedeľa, 14 november 2021 17:05

Jastraby z Hrhova chytili pačanského sokola

Napísal(a)
Jastraby z Hrhova chytili pačanského sokola

Na pätnáste kolo 6. ligy dospelých ObFZ Rožňava nebudú v dobrom spomínať najmä futbalisti Sokol Pača. V ňom mali za súpera futbalistov z Hrhova. Zápas na ihrisku skončil síce nerozhodne 3:3, ale ŠTK sa týmto zápasom zaoberala a zistila, že za domácu Paču hral jeden hráč s preukazom iného klubu. Samozrejme že spomínaný zápas skontumovala v prospech hostí FK Hrhov, ktorému priznala aj tri body. Nižšie spomíname, ako riešili na ŠTK celý prípad Pače.

Málo pochopiteľné je riešenie zápasu Vyšná Slaná – Rožňavské Bystré klubom Baník Rožňavské Bystré v 16. predohrávanom kole z jarnej časti súťaže. Hostia na ObFZ oznámili, že na zápas do Vyšnej Slanej nepricestujú. 

Najvýznamnejšie sezóny v betliarskom futbale (1998/1999 – jeseň 2003)

Futbalový klub Tatran Betliar v minulosti reprezentoval Gemer vo vyšších súťažiach VsFZ. Dokonca pôsobil vo IV. lige – JUH v rokoch 1998 – 2003. Práve toto obdobie opisuje vo svojom príspevku náš spolupracovník Ing. Štefan Tomášik. Ku každej sezóne je k dispozícii súpiska a tabuľka. Príspevok dopĺňa fotografia. Keďže Tatran Betliar vyššiu súťaž ako IV. ligu – JUH nehral, dajú sa tieto sezóny označiť ako najvýznamnejšie v jeho histórii.

Sezóna 1998 / 1999

Súpiska Betliara: Almáši – Hajdúk, Jakab, Prcúch, G. Keršák (jesenná časť), M. Ondrej, R. Kamenský (jesenná časť), R. Greško (jarná časť), Grecmacher (jarná časť), Domik, Lázar, E. Kamenský, Šlosár, Uharček, Vávra, Kasper, Zahuranec, Onofrej.

Obecný futbalový klub Vyšná Slaná v sezóne 2013/2014

Futbalový klub OFK Vyšná Slaná patrí medzi popredné kluby 6. ligy ObFZ Rožňava. V príspevku nášho spolupracovníka Ing. Štefana Tomášika sa dočítame o účinkovaní tohto klubu v sezóne 2013/2014. Článok obsahuje káder, výsledky, tabuľky a prehľad strelcov. Text dopĺňa fotografia mužstva.
Káder: Lindák – Hric - Jančo, Molčan, P. Rogos, Sekerka, Mart. Gallo, Liptai, Kračún, Revaj, Zabrel, A. Rogos, Mat. Gallo, Fifik, M. Vido, Ján Gallo, Joz. Barnák, R. Revúcky, Hadar, M. Benedikty, I. Tomášik, Ambrúž, Valko - Krišťák.

Tabuľka po jesennej časti

Povzbudí prvé víťazstvo Dobšinčanov v tomto futbalovom ročníku?

Futbalové ihriská aj na hornom Gemeri mali byť ešte všetky pripravené na odohranie zápasov, ktoré boli podľa vyžrebovania s termínmi 6. – 7. novembra 2021. Žiaľ, pre vysoké hodnoty covidu v okresoch na východe kraja sa podľa Úradnej správy č.17 VsFZ zo dňa 5.11. 2021 týmto dňom rušia termíny predohrávok z jarnej časti SR stanovené v Rozpise súťaží dospelých aj mládeže. Divákom zostalo sledovať iba zápasy 6. ligy ObFZ Rožňava dospelých odohratím 15. a o týždeň predohraním 16. jarného kola. Pozrime sa na výsledky mužstiev, ktoré v sobotu i nedeľu dosiahli jednotlivé mužstvá dospelých 6. ligy.

D O S P E L Í

FK Baník Rožňavské Bystré v rokoch 2014 – 2016

Futbalový klub Baník Rožňavské Bystré začal účinkovať v 1. triede (terajšia 6. liga) od sezóny 2011/2012. V rokoch 2014 – 2016 patril medzi priemerné kluby. Aj preto si náš spolupracovník Ing. Štefan Tomášik vybral tento klub a napísal o ňom článok. V príspevku sa dočítame o účinkovaní v r. 2014 – 2016, k dispozícii je fotografia, súpisky, tabuľky a meno najlepšieho strelca mužstva v danom ročníku.

Káder v sezóne 2014 - 2015: Koncz - Galata, Jaro Gallo, Fil. Čapó, Molnár, Lipták - Giba, Šimon, Kubej, Lompart, L. Lörinc, Urban, N. Gallo, Minčík, Tomko, Ujházy, Ján Gonos, Balco, Leng, Kuchta, D. Koncz, Urban st.

Káder v sezóne 2015 - 2016: Cs. Koncz, Ujházy - Molnár, Demjan, D. Koncz, Dorkin, Kuchta, Kubej, Minčík, Lipták - Giba, Urban ml., Urban st., Filip Čapó, N. Gallo, Cs. Koncz ml., T. Uhrín, Ján Gonos, Jaro Gonos, Jaroslav Gallo, Palašta, Leng, Ján Gallo, Lompart (jar), I. Galata.

Strana 1 z 121