Na prvom turnaji v dáme pohár riaditeľky školy v Štítniku získala tretiačka Janka Saligová

V telocvični Základnej školy v Štítniku dňa 20.júna 2023 sa uskutočnil 1. ročník Školského turnaja v dáme. Na podnet predsedníčky MO MS v Štítniku a učiteľky zároveň Mgr. Lenky Vranovej ho zorganizovali MO MS v Štítniku v úzkej spolupráci so Základnou školou v Štítniku. V úvode sa prítomným a súťažiacim prihovorila zástupkyňa školy Mgr. Zuzana Adamová, rod. Oravcová, ktorá všetkých hostí a prítomných privítala a prečítala zopár zaujímavosti o vzniku a histórii tejto hry a upresnila pravidlá dámy. Zároveň poukázala na nápad Mgr. Lenky Vranovej na využitie odpadového materiálu a celý turnaj sa odohral "kameňmi" z vrchnáčikov z PET fliaš na svojpomocne vyrobených šachovniciach. Vážnosť akcie a našu činnosť podporila svojou účasťou a prijatím pozvania aj predsedníčka DMS v Rožňave Ing. Zlatica Hálková, ktorá vysvetlila žiakom dôležitosť inštitúcie Matice slovenskej a jej prínos pre spoločnosť a aj deti samotné práve pri takýchto akciách. Pripomenula im tohoročné 160. výročie založenia Matice slovenskej a 1 160 výročie príchodu Cyrila a Metoda na územie Veľkej Moravy. Potom všetkým popriala veľa šťastia, rozvahy a sústredenia v hre a Školský turnaj v dáme sa mohol začať.

sobota, 25 február 2023 23:01

Farebné dni v Základnej škole J. A. Komenského v Revúcej

Napísal(a)
Farebné dni v Základnej škole J. A. Komenského v Revúcej

Z niektorých základných škôl sa nám z času na čas ozývajú príspevkami o novostiach, ktorými obohacujú svoj výchovno-vzdelávací proces. Zdá sa, akoby niektoré školy si viac dávali záležať na informovaní o tom, čo sa deje v pôsobisku školy a akými aktivitami podporujú rozvoj svojich žiakov. Nič nie je zbytočné. Najviac si to v regióne horného Gemera zrejme uvedomujú školy revúckeho okresu.
Nepodpichujme, ale uveďme radšej príspevok, tentoraz z Revúcej. Tu je:

"Prichádzajúcu jar vítame v Základnej škole J. A. Komenského v Revúcej farebným týždňom. Od 20. februára do 23. februára sa striedali farby. Začali sme modrým pondelkom. Utorok bol červený deň – plný energie a hravosti. Streda sa niesla v duchu jarnej zelenej farby. Vo štvrtok žltá farba rozžiarila školu aj triedy. Taký bol náš tohoročný Farebný týždeň 2023." 

pondelok, 02 január 2023 15:48

Aj pre psíkov a mačičky pripravili vianočný darček 

Napísal(a)
Aj pre psíkov a mačičky pripravili vianočný darček 

Ešte 9. decembra 2022 sme v Základnej škole J. A. Komenského uskutočnili 10. ročník EKOBURZY. Cieľom tejto charitatívnej zbierky je ochrana životného prostredia. Snažíme sa aj takto  dať nepotrebným veciam druhú šancu a hlavne vyzbierať finančné prostriedky pre tých, ktorí to potrebujú. Výťažok  burzy  každoročne  používame na nákup potrebných vecí pre opustených psíkov a v tomto roku aj pre mačičky v našom meste. 

Ešte pred odchodom na prázdniny sa nám podarilo nakúpiť a odovzdať krmivo pre psíky z revúckeho mestského útulku a pre mačičky z OZ Vysnené mačky. 

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli počas našej tohoročnej Ekoburzy, a tak urobili pekné Vianoce aj tým, na ktorých sa niekedy počas Vianoc zabúda. 

sobota, 03 december 2022 12:37

Naša živá červená stužka

Napísal(a)
Naša živá červená stužka

1. december je Svetovým dňom boja proti AIDS.
1. decembra, tak ako je to už každý rok, si ho symbolicky živou červenou stužkou pripomínane v Základnej škole J. A. Komenského v Revúcej. Tento rok vytvorili stužku pred vstupom do budovy školy žiaci 9A a 9B triedy. Kampaň sa uskutočňuje s podporou Ministerstva školstva, pod záštitou Kancelárie WHO na Slovensku a pod odbornou garanciou Ministerstva zdravotníctva SR a viacerých odborných pracovísk na Slovensku a v zahraničí.

Canisterapiu poznajú aj žiaci ZŠ J. A. Komenského v Revúcej

Canisterapia je jednou z foriem animoterapie, pričom využíva pozitívne pôsobenie psa na fyzickú, psychickú a sociálnu pohodu človeka. Uplatňuje sa hlavne, ako pomocná psychoterapeutická metóda v situáciách, keď iné metódy nie sú účinné, alebo ich nemožno použiť. Táto forma animoterapie kladie dôraz hlavne na riešenie psychologických, citových, či sociálno-integračných problémov. V prípade fyzického zdravia táto metóda motivuje najmä pri rehabilitácii a povzbudzovaní imunity. Už dvakrát si skvelú Ejmy s jej cvičiteľkou užili žiaci 3A triedy v Základnej škole J. A. Komenského v Revúcej. Ejmy priniesla do triedy radosť, pohodu a skvelý zážitok. Ďakujeme Ejmy.

štvrtok, 24 november 2022 13:13

Atletická liga materských škôl v Revúcej

Napísal(a)
Atletická liga materských škôl v Revúcej

Po rokoch vynútenej prestávky, kedy sme sa nemohli stretávať a málo aj spoločne športovať, sme sa v Základnej škole J. A. Komenského v Revúcej opäť stretli, aby sme zahájili atletickú ligu materských škôl.
Malí športovci z materských škôl nášho mesta sa popasovali so šiestimi disciplínami, v ktorých ukázali svoju športovú zdatnosť a športového ducha. Ako to vždy býva pri súťažiach, víťaz môže byť len jeden.
V prvom kole zvíťazila Materská škola Sládkovičova 1. družstvo. Na druhom mieste sa umiestnila Katolícka materská škola 1. družstvo a na treťom mieste skončila Materská škola Clementisova 1. družstvo.

streda, 09 november 2022 17:40

Rytieri medzi žiakmi ZŠ J. A. Komenského v Revúcej

Napísal(a)
Rytieri medzi žiakmi ZŠ J. A. Komenského v Revúcej

V pondelok 7.11. 2022 navštívili Základnú školu Jána Amosa Komenského v Revúcej dvaja reprezentanti Slovenska v basketbale. Volajú sa Tomáš Mrviš a Dalibor Hlivák a sú členmi športového klubu BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – Spišskí Rytieri a pred rokom vyhrali extraligu v basketbale a zároveň Slovenský pohár.
Porozprávali nám o svojom vzťahu k športu, ku basketbalu, o svojich športových začiatkoch aj o svojich športových cieľoch. Predviedli nám svoje krásne športové umenie. Samozrejme sme sa snažili ich napodobniť, ale hlavne to bol pre nás krásny športový zážitok. Ďakujeme za čas a návštevu u nás a veríme, že našich žiakov ich príbeh bude motivovať k pohybu, k láske ku športu a tiež ku skvelým športovým výsledkom.

V znamení pohybu aj v Základnej škole J. A. Komenského v Revúcej

Po rokoch strávených dištančným vyučovaním v online priestore sa v Základnej škole J. A. Komenského v Revúcej snažíme vrátiť späť k pohybu, ktorý našu školu vždy charakterizoval. Pokračujeme v projekte Detská atletika. Niekoľko desiatok našich žiakov trénuje pod vedením našich učiteľov telesnej a športovej výchovy – trénerov detskej atletiky. Rozbehla sa aj činnosť atletického oddielu. Pretekári z nášho Atletického oddielu ISKRA sa v Banskej Bystrici zúčastnili krajského kola v Detskom štafetovom krose. Bežalo sa 4 x 500 m a naši bežci to zvládli bravúrne. V konkurencii 30 štafiet sme si vybehali skvelé šieste miesto, len stotinku za piatou štafetou. BLAHOŽELÁME a všetkým ďakujeme za reprezentáciu. Vraciame sa aj k obľúbenej

streda, 24 november 2021 10:49

Záložka do knihy spája školy v Čechách i na Slovensku

Napísal(a)
Záložka do knihy spája školy v Čechách i na Slovensku

Kúzlo knihy v ruke môže byť umocnené darovanou záložkou vyrobenou kamarátmi z inej školy... Možno aj tieto očakávania má projekt, ktorý každoročne osloví množstvo čitateľov z rôznych škôl a miest. V školskom roku 2021/2022 sa do 12. ročníka česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy prihlásilo 928 škôl s celkovým počtom 106 074 žiakov. Z Českej republiky 224 škôl s celkovým počtom 22 816 žiakov a zo Slovenskej republiky 704 škôl s celkovým počtom 83 258 žiakov. Základná škola J. A. Komenského v Revúcej získala partnerskú školu z Ostravy. Zaujímavosťou bolo, že u nás sa do projektu zapojili tretiaci a v Ostrave ôsmaci a deviataci. Od kamarátov z Čiech prišli tretiakom krásne záložky inšpirované českými rozprávkami ako: Rákosníček, Víla Amálka, Bob a Bobek, Rumcajs, Spejbl a Hurvínek, Večerníček a mnohé iné. Každá bola iná, každá bola originál. Darované záložky budú čitateľom v Ostrave aj v Revúcej spoľahlivo strážiť aj tú poslednú prečítanú stránku ich obľúbenej knihy.

piatok, 09 júl 2021 17:44

Letné dobrodružstvá s Amoskom

Napísal(a)
Letné dobrodružstvá s Amoskom

SUPER úžasný tábor. Vďaka podpore BBSK sa nám v Základnej škole Jana Amosa Komenského v Revúcej už druhýkrát podarilo pripraviť pre deti denný tábor plný letných zážitkov a aj ho úspešne zrealizovať v dňoch 5. až 8. júla 2021.
Zameraný bol na aktívne vyplnenie voľného času pre 45 detí počas prázdnin kultúrno – poznávacími a športovými aktivitami detí. Cieľom tohto projektu bolo poskytnúť deťom kvalitnú starostlivosť, rozvoj osobnosti detí zaujímavým programom s rôznorodým zameraním, posilniť zdravie detí pobytom v prírode a fyzickou aktivitou. Dôležitým momentom bola aj socializácia detí, tak narušená počas obdobia prerušeného vyučovania.

Strana 1 z 42