Šport
Vysoká prehra futbalistov Krásnohorskej Dlhej Lúky s béčkom MFK Rožňava

Posledný májový futbalový víkend bol aj na hornom Gemeri poznačený majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji. Približovali sa tomu aj niektoré výsledky, ktoré boli viac než prekvapujúce, ako napríklad v stretnutí rožňavskej rezervy MFK s lídrom súťaže Dlhou Lúkou (8:0). Výsledok dosiahnutý na ihrisku by nečakal ani najväčší priaznivec domácich futbalistov. Ale, stalo sa! Nemálo gólov padlo i na ihriskách v Rožňavskom Bystrom, v Dlhej Vsi, v Rudnej i v Lipovníku. V tejto súťaži sa dramaticky vyvíja súboj o tretie miesto v tabuľke. V 23. kole 7. ligy padlo 42 gólov. Najviac z nich (10) videli diváci v Rožňavskom Bystrom. Strelcom kola sa stal Matej Chochol z Betliara so 4 gólmi v zápase s Dlhou Vsou. Streleckú súťaž vedie Róbert Rochl z Baníka Rožňavské Bystré o gól pred Jaroslavom Figúrom z rožňavskej rezervy MFK.

FK Krásnohorské Podhradie

V štrnástej časti seriálu, ktorý pripravil Ing. Štefan Tomášik sa dočítame o účinkovaní futbalových klubov z okresu Rožňava v sezóne 2010/2011. Vo 4. lige  pôsobili SP MFK Rožňava a FK Štítnik K. T., v 5. lige FK Gemerská Hôrka a FK Krásnohorské Podhradie. Komentár uvádza informácie aj o 1. a 2. triede.

Komentár

Svoju desiatu sezónu vo štvrtej lige začala Rožňava s výraznými zmenami v kádri. Mužstvo sa výrazne omladilo, do kádra sa vrátila aj trojica hráčov z hosťovania z Gemerskej Hôrky. Po jesennej časti bola na 12. priečke so ziskom 15 bodov.  Doma prehrala s Turňou n/B.,  Veľkým Folkmarom, Hrabušicami, Štítnikom K. T.  a Sobrancami. Remizovala so Strážskym. Vonku získala jediný bod po remíze vo Veľkých Revištiach. V jarnej časti sa zlepšila. Doma prehrala s Medzevom, Krompachmi a Čaňou. Remizovala v Rudňanoch a doma s Haniskou. Vonku sa jej ešte podarilo vyhrať v Sobranciach. Celkovo sa tak umiestnila na poslednej priečke.

Traja futbaloví súperi neprišli na "majstráky" v Ťahanovciach, Krásnohorskej Dlhej Lúke a v Rakovnici

Futbalové súťaže na hornom Gemeri priniesli v tomto májovom týždni niekoľko prekvapení. Medzi ne patrí i jednoznačné a príjemné víťazstvo piatoligových futbalistov MFK Rožňava, ktorí vysoko porazili súpera z Vojčíc 10:0. V siedmej lige je to neodohratie až dvoch majstrovských stretnuti na ihriskách v Krásnohorskej Dlhej Lúke a v Rakovnici. Ostatné zápolenia v spomínanej súťaži nepriniesli prekvapenia. Môžeme iba konštatovať, že sa odohrali 4 stretnutia, z ktorých iba jedno patrí hosťom. V tomto kole registrujeme 23 gólov so skóre 15:8 pre domácich. Strelecky sa darilo M. Gáborovi z Dobšinej a Marcišovi z Betliara, ktorí vsietili súperom po troch góloch. V streleckej súťaži sa ujal vedenia Róbert Rochl z Rožňavského Bystrého, ktorý zaznamenal 27 gólov. Chválime stretnutia v Honciach a v Dobšinej, kde sa hralo bez kariet.

Futbalisti Krásnohorskej Dlhej Lúky si upevnili pozíciu lídra 7. ligy

Futbalové dianie je u nás poznačené hokejovými majstrovstvami sveta, ktoré sa konajú od 10. mája 2024 v susednej Českej republike. Aj na hornom Gemeri to bolo cítiť tak najmä v zložení futbalových družstiev, hlavne dospelých. I napriek tomu futbalové súboje, ktoré videli diváci v 21. kole majstrovskej súťaže 7. ligy riadenej ObFZ Rožňava, boli pomerne zaujímavé. Mohli by sme ich rozdeliť do troch skupín. Predovšetkým je to súboj o prvé miesto, o tretie miesto, ale aj o únik z posledného miesta tabuľky. Najviac divákov zaujímalo podľa návštevnosti, ktorú uviedli rozhodcovia v správach, stretnutie Betliar – Krásnohorská Dlhá Lúka. Víťazne odišli hostia, ktorí si tak upevnili lídrovskú pozíciu. Zápasy aj preto vyšli v prospech hostí, ktorí zvíťazili v štyroch zápasoch so skóre 11:15. Strelcom kola sa tentoraz stal Ľubomír Lukáč z Pače, ktorý sa potešil čistým hetrikom v súboji s Honcami. Súťaž naďalej vedie Jaroslav Figúr s 26 gólmi, napriek tomu že v tomto kole nehral.

Účastníci v V. lige JUH si počínajú striedavo, keď sa úplne prestalo dariť futbalistom z Krásnohorského Podhradia, čo im prinieslo pozíciu posledného družstva v tabuľke. Žiaľ, do brány sa už druhýkrát musel postaviť aj ich tréner Vladislav Vávra. 

Pozrime sa teraz na aktuálne výsledky dosiahnuté v súbojoch, okrem dospelých aj dorastencov a žiakov, v rôznych ligách horného Gemera.

FK Gemerská Hôrka

V trinástej časti seriálu, ktorý pripravil Ing. Štefan Tomášik, sa dočítame o účinkovaní futbalových klubov z okresu Rožňava v sezóne 2009/2010. Vo 4. lige pôsobili SP MFK Rožňava a FK Štítnik K. T., v 5. lige FK Gemerská Hôrka. Komentár uvádza informácie aj o 1. a 2. triede.

Komentár

Pred sezónou sa veľké zmeny v mužstvách Rožňavy a Štítnika K. T. neudiali. Do kádra Štítnika K. T. pribudli dorastenci Z. Greško, D. Kakalejčík, Urban a Pavlík. Najvýraznejšími zmenami v kádri Rožňavy boli návrat Stehla a príchod Kamenského. V prvých kolách chýbalo Štítniku K. T. až sedem hráčov zo základnej zostavy. 

Rožňava ťažila z domáceho prostredia, keď ani raz neprehrala. Raz remizovala s Veľkými Revištiami 3:3. Najvyššiu výhru zaznamenala doma so Strážskym 6:0. Dvakrát sa jej podarilo bodovať vonku, a to vyhrať vo Veľkom Folkmare a remizovať v Čani. Po jesennej časti bola na 6. priečke so ziskom 24 bodov. 

Cennú trofej víťaza KFL si z Rožňavy odviezli futbalisti Spartaka Medzev

Majstrovský futbal na hornom Gemeri nemal voľno ani 8. mája, na Deň víťazstva nad fašizmom v 2. svetovej vojne. Družstvá dospelých V. ligy JUH hrali predohrávané zápasy 26. kola. Jeden zo zástupcov horného Gemera FK Krásnohorské Podhradie prehralo vysoko 0:6 v Budkovciach a MFK Rožňava v súvislosti s finálovými zápasmi Krajskej futbalovej ligy na ihrisku v Rožňave má preložený zápas s Ťahanovcami na 22. mája. 

Ihrisko MFK Rožňava bolo miestom finálových stretnutí dospelých prihlásených do Krajskej futbalovej ligy, ktorí využili zimnú prestávku v ligových súťažiach VsFZ. Treba poznamenať, že do futbalových zápasov tohoročného Zimného pohára predsedu KSK sa prihlásilo 56 mužstiev z ObFZ a prestávku využilo i 50 družstiev hrajúcich v súťažiach VsFZ. Víťazmi 6. ročníka KFL sa v Rožňave stali – kolektív Spartak Medzev a kolektív Hornád Ždaňa, ale obidvaja až po rozostrele na pokutové kopy, keď v normálnom hracom čase sa obidva zápasy skončili nerozhodne 1:1. Zaujímavosťou prvého zápasu je, že góly v normálnom čase zaznamenal iba jeden hráč hostí – P. Peťovský, ktorý okrem góĺu do súperovej siete si dal i vlastný gól. Obidve družstvá okrem víťazných pohárov získali prvýkrát i putovné poháre s finančným poukazom 3.000 eur na nákup materiálno-technického vybavenia.

Jaroslav Figúr prestrieľal doteraz najlepšieho strelca siedmej futbalovej ligy

Čas ako stvorený na futbal pritiahol na hornom Gemeri pekný počet divákov na zápasy 20. kola súťaží. Najviac sa ich zišlo v Drnave na zápolení s Lipovníkom, kde ich narátali až 250. O niečo menej prišli fanúškovia tejto hry na ihrisko do Dobšinej, kde privítali rezervu MFK Rožňava. V tomto kole sa prejavil Jaroslav Figúr z Rožňavy, ktorý v nastrieľal Dobšinčanom štyri góly, čo ho vynieslo na 1. miesto streleckej súťaže. Výsledky stretnutí 7. ligy v tomto kole potvrdzujú, že sa darilo viac hosťom ako domácim. Tí zaznamenali v piatich zápasoch tri výhry a dve sa skončili v prospech domácich. Hráči spolu nastrieľali 34 gólov v pomere 16:18. V tomto kole nebol zo spomínanej súťaže nik potrestaný červenou kartou. 

Vo vyššej futbalovej súťaži, teda V. ligy Juh sa naďalej nedarí futbalovému klubu z nášho regiónu – FK Krásnohorskému Podhradiu, ktorý na jar nezískal so súpermi ani bod. Pozrime sa teraz na jednotlivé zápolenia tak dospelých, ako aj dorastencov a žiakov z horného Gemera.

Zaujímavá rošáda futbalových mužstiev 7. ligy ObFZ Rožňava po 19. kole

Počasie sa na hornom Gemeri umúdrilo a poslalo na ihriská teplejšie lúče slnka, čo sa prejavilo i tým, že sa zvýšila návštevnosť divákov na ihriskách v zápolení družstiev 7. ligy dospelých. Devätnáste kolo prinieslo niekoľko zmien, čo sa prejavilo vo výmene miest súťažiacich futbalových oddielov najmä na čele tabuľky. V tomto kole v spomínanej súťaži padlo 37 gólov, o ktoré sa postarali v 29 prípadoch domáci strelci s jedným vlastným gólom hosťujúceho mužstva. Hostia sa prezentovali v tomto kole iba 8 streleckými zásahmi. Najlepším strelcom 19. kola sa stal Jaroslav Figúr z rezervy MFK Rožňava, ktorý súperovi dnes trafil päťkrát do jeho brány. Potešiteľná bola hra bez kariet na ihrisku v Betliari, kde hral doterajší líder tabuľky. Pokračuje tiež súboj o najlepšieho strelca súťaže, keď medzi doteraz vedúcim strelcom Róbertom Rochlom a druhým Jaroslavom Figúrom je iba dvojgólový rozdiel. Tentoraz dobre obišli i futbalisti MFK Rožňava z kategórie dospelých, ktorí si priviezli tri body zo súperovho ihriska v Malom Horeši. 

Prečítajte si ďalšie informácie z ostatného aprílového víkendu.

Komentujeme futbalovú históriu ObFZ Rožňava – 12. časť – sezóna 2008/2009 – Líder 1. triedy opäť odmietol postup

V dvanástej časti seriálu, ktorý pripravil Ing. Štefan Tomášik sa dočítame o účinkovaní futbalových klubov z okresu Rožňava v sezóne 2008/2009. V 4. lige  pôsobili SP MFK Rožňava a FK Štítnik K. T., v 5. lige FK Krásnohorské Podhradie a FK Gemerská Hôrka. Komentár uvádza informácie aj o 1. a 2. triede.

Komentár

V Rožňave pred sezónou v kádri nedošlo k veľkým zmenám.  Po jesennej časti zimovala na 13. priečke so 17 bodmi s malým odstupom od súperov na nižších priečkach. Bodovala predovšetkým v domácom prostredí. Prehrala s Vyšným Opátskym a remizovala so Sečovcami a Žakarovcami. V ostatných domácich zápasoch bodovala naplno. Najvyššiu výhru zaznamenala doma s Kráľovským Chlmcom 4:0. Na výročnej schôdzi oznámil svoje odstúpenie prezident klubu Ľubomír Hlaváč. Z funkcie trénera odstúpil Alexander Milko. 

Druhá prehra MFK Rožňava v odvetnej časti V. futbalovej ligy JUH

Futbalové dianie v 18. kole ligových futbalových súťaží dospelých, ale i mládežníckych súbojov na hornom Gemeri poznačilo najmä chladné počasie. Divákov asi najviac prekvapila prehra lídra V. ligy JUH, ktorý na domácom ihrisku prehral so súperom z Gelnice rozdielom triedy 0:3. Keďže je to jeho druhá prehra za sebou, zároveň signalizuje, že mužstvo Rožňavy bude treba k lepším výkonom aj "povzbudiť". V siedmej lige ObFZ bolo toto kolo rozdelené do 2 dní. Najprv v sobotu predposledné mužstvo z Hrhova nastúpilo v Dlhej Vsi, aby sa pokúsilo vrátiť prehru z jesene. Spolu sa však odohralo šesť stretnutí, v ktorých padlo 25 gólov. Neuveriteľných 5 góĺov z nich si pripísal J. Figúr, ktorý za rezervu MFK Rožňava sám nastrieľal  v Drnave miestnemu Baníku. Pribudol však ďalší vylúčený hráč po udelení červenej karty, tri zápolenia vyhrali domáci dve hostia a jeden zápas sa skončil nerozhodne 1:1. Oceníť treba však i stretnutie, ktoré sa hralo v Pači s Rožňavským Bystrým bez udelenia karty hráčom. Súťaž je zaujímavá i tým, že o tretiu priečku tabuľky majú záujem až tri mužstvá. Pozrime sa bližšie na

Strana 1 z 131