piatok, 01 júl 2022 21:31

OFK Vyšná Slaná tretíkrát za sebou víťazom 6. ligy ObFZ Rožňava Doporučený

Napísal(a) Ing. V. Lukáč, Ing. Š. Tomášik
OFK Vyšná Slaná víťaz VI. ligy ObFZ Rožňava 2021 / 2022. OFK Vyšná Slaná víťaz VI. ligy ObFZ Rožňava 2021 / 2022. Foto: L. Brdiarová

Posledným kolom sa minulú nedeľu (26.6.2022) skončili zápasy najvyššej futbalovej súťaže okresu Rožňava. Sezóna 2021/2022 tak bola prvá skončená po dvoch rokoch, keď kvôli Covid opatreniam sa dve sezóny nedohrali. Víťazom 6.ligy ObFZ Rožňava sa tretí krát po sebe stal OFK Vyšná Slaná, čo sa v dlhodobej histórii tohto športu v rožňavskom okrese nikomu nepodarilo. Pohár pre víťazné mužstvo prišiel odovzdať predseda ObFZ RNDr. Ján Džubák, ktorý hráčom OFK Vyšná Slaná poďakoval za športové výkony počas celej sezóny. Po ňom nasledoval príhovor starostu obce Vyšná Slaná Ing. Dušana Gallu. Vo svojom príhovore takisto poďakoval predovšetkým hráčom OFK, vyzdvihol ich športového ducha a nadšenia pre tento krásny šport, poďakoval takisto trénerovi T. Krištofovi, vedúcemu mužstva R. Zábrelovi, tajomníkovi OFK Ing. V. Lukáčovi a videotechničke L. Brdiarovej za ich prácu počas celej sezóny. V mene fanúšikov sa hráčom a výboru OFK poďakoval Ing. J. Hric.

vs tretikrat po sebe vitazom          vs ofk pohar 1Hráči oslávili titul tradične šampanským a novinkou boli víťazné cigary. Každý hráč a člen výboru OFK dostal pamätnú medailu a majstrovské tričko. Nasledovalo spoločné posedenie pri dobrom guláši, pivku a ľudovej hudbe. Spomínalo sa a spievalo až do rána.

Hoci sme túto sezónu začali prehrou v Rožňavskom Bystrom 2:1, po vyrovnaných výkonoch sme nakoniec zaslúžene získali majstrovský titul. Strelili sme najviac gólov v súťaži a najmenej inkasovali. Najvyššie víťazstvo sme zaznamenali v 27. kole doma s Pačou 10:0. Našim najlepším strelcom sa stal Š. Domik – 14 gólov, nasledujú O. Liptai a A. Gallo – 13.gólov, D. Kalis – 11 gólov. V bráne podával spoľahlivé výkony R. Lindák. Najväčšou výhodou oproti našim súperom je zrejme fakt, že káder OFK je pokope už niekoľko rokov a podarilo sa doňho zapracovať popri skúsených hráčoch ako sú G. Keršák a B. Kuzma mladých nádejných futbalistov – J. Gallo, D. Kalis, R. Želinský.

vs vitazne cigary 1          Samozrejme, s titulom prichádza na rad aj otázka postupu do vyššej súťaže. Každý, kto sa pohybuje v okresnom futbale dlhšiu dobu a zažil čo je to hrať krajskú vs ofk pohar 1súťaž vie, že to je už „iná liga“.  Samozrejme stúpajú nároky na finančné zabezpečenie (cestovanie za súpermi z okolia Košíc, odmeňovanie rozhodcov, ....), ale nemenej dôležitou je aj potrebná šírka a kvalita kádra, pokiaľ v takejto súťaži nechcete hrať len „druhé husle“. Hoci sa to možno nezdá, ale možno zo všetkého najväčšou prekážkou je povinnosť postaviť mládežnícke mužstvo, čo v našom prípade je nemožné. Situáciu v mládežníckom futbale v okrese dokresľuje počet mládežníckych mužstiev, ktoré hrávajú v okresných súťažiach. Takže OFK Vyšná Slaná zváži všetky tieto okolnosti a rozhodne sa tak, ako bude najrozumnejšie pre zachovanie futbalu v našej obci.

vs vybor ofk 1

Štatistiky

Káder, ktorý vybojoval 1. miesto

Roman Lindák, Matúš Pitoňák, Vladimír Balúch – Marek Laurinc, Peter Rogos,  Martin vs ofk pohar 1Gallo, Filip Gallo, Matúš Molčan, Patrik Katona (jarná časť), Michal Hadar, Peter Zabrel, Dušan Kalis, Jerguš Barnák (jesenná časť), Ondrej Liptai, Ján Gallo, Jozef Barnák, Jerguš Krásny, Ján Simeon Želinský, Richard Tobias Želinský,  Gustáv Keršák, Michal Benedikty, Branislav Kuzma, Ondrej Kračún, Milan Fifik, Adam Gallo, Štefan Domik, Peter Šimon

vs ofk pohar 1

O. Liptai – 2 236 minút, D. Kalis – 2 211 minút, M. Gallo – 2 095 minút, F. Gallo – 1 825 minút, Š. Domik -1 784 minút, J. Gallo – 1 528, Zabrel – 1 260 minút, P. Rogos – 1 214 minút, R. Želinský – 1 207 minút, Jer. Barnák – 979 minút, Kračún – 927 minút, Balúch – 900 minút, Lindák – 810 minút, J. Želinský a B. Kuzma – 494 minút, Pitoňák – 450 minút, Laurinc – 448 minút, Jozef Barnák – 409 minút, G. Keršák – 351 minút, Benedikty – 348 minút, Krásny – 270 minút, Hadar – 239 minút, Fifik – 186 minút, Katona – 74 minút, Molčan – 26 minút, Šimon – 25 minút

Brankári:

Lindák 9 zápasov,  priemer 0.2 gólu na zápas

Balúch 9 zápasov, priemer 1.6 gólu na zápas

Pitoňák                                    5 zápasov, priemer 1.1 gólu na zápas

M. Gallo (hráč z poľa) 1 zápas, priemer 1 gól na zápas.

Poznámka k tejto štatistike: 2 zápasy boli kontumované (dvakrát 3:0), preto je súčet zápasov dokopy 24 a nie 26.

2 - F. Gallo, Kalis, A. Gallo, Kuzma, J. Želinský

3 – Zabrel, Jer. Barnák, J. Gallo, Domik.

Červené karty: 0

Diváci v domácich zápasoch: 100 - Dobšiná a G. Hôrka, 80 – Betliar, 65 – G. Poloma,  50 – Pača, K. D. Lúka, Rudná / Rožňava B, Drnava, 30 – Rakovnica, 25 – Hrhov, 20 – Dlhá Ves

Spoluautori: Ing. V. Lukáč, Ing. Š. Tomášik, foto: L. Brdiarová

Čítať 1196 krát Naposledy zmenené piatok, 01 júl 2022 22:55