nedeľa, 24 júl 2011 21:25

Baníci z Nižnej Slanej v príprave tretíkrát podľahli o gól súperovi z vyššej futbalovej súťaže Doporučený

Napísal(a) Štefan Tomášik

Ilustračné foto: Peter UrbanVlachovo - Nižná Slaná 4:3 (4:2). Góly hostí: T. Pitoňák, Slovák, Müller. Zostava hostí: Tomášik - O. Junger, Soják, Prónai, Juraj Junger - Ambróz, Slovák, Cangár, M. Pitoňák - T. Pitoňák, (Ján Junger), Müller.
Tretí prípravný zápas hrali futbalisti Nižnej Slanej so súperom, s ktorým hrali aj minulý týždeň -  TJ FO Vlachovo. Na zápas sa dostavili len dvanásti, keď chýbalo viacero hráčov. Prvý polčas nevyšiel brankárovi hostí, ktorý inkasoval po strelách, s ktorými nezvykne mať problémy. Jeho spoluhráčom sa v tomto zápase darilo lepšie. Za stavu 3:0 znižoval vedenie domácich T. Pitoňák. Potom si však gólman hostí nešťastne vrazil

roh súpera do brány. 4:1. Na prijateľných 4:2 znížil po priamom kope Slovák, keď vymietol pravý horný roh v bráne domácich.
Hra v druhom polčase bola vyrovnaná, šance na skórovanie boli na oboch stranách. Za domácich nepremenil nájazd domáci útočník, a naopak,  za hostí išlo viacero striel tesne vedľa brány domácich. Peknú akciu založil brankár hostí, keď po chytení priameho kopu loptu hodil Slovákovi, ten prihrával Jur. Jungerovi, jeho strela ale minula ľavú žrď domácej brány. Hostia sa dočkali tretieho gólu pred koncom, ktorý po viacerých šanciach strelil Müller. 4:3. Za Nižnú Slanú podali dobré výkony Slovák a na poste stopéra Soják, ktorý zmaril Vlachovčanom viacero útočných akcií.