štvrtok, 21 september 2023 10:50

XXII. turistický zraz seniorov revúckeho okresu bol v Muráni Doporučený

Napísal(a) M. Mladšia
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Tento rok sa XXII. turistický zraz seniorov revúckeho okresu uskutočnil až 14. septembra, nakoľko v tradičné prvé júlové dni, kedy bývali predchádzajuce ročníky, boli neskutočné teploty. I keď leto trvalo stále, práve v tento deň sa obloha zatiahla mrakmi a veru spŕchlo po dlhom čase aj niekoľko kvapiek. No seniorov to vôbec neodradilo. Zo ZO JDS Revúcka Lehota sa do Muráňa vybralo 13, kde ich už čakalo celkom takmer 190 účastníkov.

Hostiteľom bola ZO JDS Muráň, ktorá sa pripravila naozaj dobre. Pre tento deň bola možnosť výberu z troch ponúk.

Najnáročnejšia trasa viedla do doliny Hrdzavé, ktorou sprevádzal Ing. Frandel. Odborný výklad, osobitné občerstvenie a dobrá nálada po celej trase vôbec neuberala seniorom z energie, naopak, boli stále plní elánu.

Tých trošku menej zdatných vyviezol autobus ku kaštieľu Predná Hora, kde mali možnosť prehliadky areálu liečebne, pamätnej izby Coburgovcov, pamätník a poprechádzať sa po krásne upravenom okolí.

Len pár seniorov ostalo na prehliadku Muráňa, ale rovnako boli spokojní.

Začiatok zrazu, ako i záver pri chutnom guláši a speve sa konal na futbalovom ihrisku v Muráni. Všetci naši zúčastnení seniori sa vrátili veľmi spokojní a s veľkou vďakou organizátorom. Akcia bola pripravená na v ý b o r n ú.

 

Text :  Mgr. M. Mladšia

Foto: Ing. I. Pavláková

 

Čítať 380 krát Naposledy zmenené štvrtok, 21 september 2023 12:57

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!