pondelok, 31 máj 2021 15:01

Krajina víťazov – výstava najsilnejších momentov slovenského športu v Rožňave Doporučený

Napísal(a) Tatiana Bachňáková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Krajina víťazov je putovná výstava unikátnych fotografii slovenských fotografov, ktorá zachytáva úspechy našich športovcov za posledných dvadsať rokov. Od 31. mája 2021 ju Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave v spolupráci s Národným futbalovým štadiónom, a. s., Slovenským olympijským a športovým výborom a agentúrou Dynamic Relations 2000 prináša do svojich priestorov.

Máloktorá oblasť ľudskej činnosti prináša také emócie ako šport. Jeho najsilnejšie momenty sa podarilo zachytiť na fotografiách, ktoré oživujú zaujímavé a dramatické chvíle za posledných 20 rokov.

Po minuloročnej decembrovej výstave, ktorá bola sprístupnená okolo celého Národného futbalového štadióna, sa Krajina víťazov dostáva aj na východ Slovenska. „Šport je jednou z oblastí, ktoré v uplynulom období boli značne zasiahnuté. Výstavou sme chceli pripomenúť, aká dôležitá súčasť našich životov šport je a aké silné emócie nám prináša,“ povedala Ivana Tittelová z organizačného tímu a pokračovala: „Národný futbalový štadión, ako najväčší športový stánok, bol pre nás prirodzenou voľbou. Má mnoho jedinečných priestorov, no zvolili sme brány okolo celého štadióna, aby mohlo výstavu vidieť čo najviac ľudí. Preto nás nesmierne teší, že bude pokračovať aj v iných mestách.“

Koronakríza zásadným spôsobom zasiahla do všetkých oblastí nášho života. „Nedalo sa ani voľne cestovať, a tak nám bolo veľmi ľúto, že výstavu v Bratislave sme my, z iných kútov Slovenska, nestihli vidieť,“ povedala pracovníčka knižnice a dodala: „Organizátori našej požiadavke, či by sme tieto jedinečné zábery nemohli sprostredkovať verejnosti aj v našich priestoroch, vyšli ochotne v ústrety. Určite by nás potešilo, keby aj na základe tejto výstavy si deti, ale i dospelí dali cieľ – viac sa hýbať, športovať a možno aspoň trochu priblížiť sa úspechom tých, ktorí sú na fotografiách.“

Organizátori Národný futbalový štadión, agentúra Dynamic Relations, hlavný partner Slovenský olympijský a športový výbor, Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, ako aj mediálni partneri TA3.com, News&Media Holding., TASR a partner Tehelné, a. s. Vás srdečne pozývajú do Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrneho zariadenia Košického samosprávneho kraja, ul. Lipová č. 3 na jedinečnú výstavu športovej fotografie pod názvom „Krajina víťazov“, ktorá sa koná v termíne od 31.5. do 25.6. 2021. Výstava bude prístupná širokej verejnosti počas výpožičných hodín knižnice. Vstup je voľný.

Tatiana Bachňáková
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave

 

Čítať 931 krát Naposledy zmenené pondelok, 31 máj 2021 19:37

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!