Pätnásť júnových gólov na futbale v Rudnej potešilo

Futbalový ročník 2023-2024 v V. lige JUH VsFZ v kategórii dospelých sa skončil v nedeľu 9. júna 2024 zápasmi 25. kola. Prvenstvo v ňom si vybojovalo družstvo MFK Rožňava, ktoré počas celého ročníka získalo v 24 zápasoch 64 bodov. Vyhralo 21 stretnutí, jedno remizovalo a iba dva zápasy prehralo. Dosiahlo skóre 100:12, čo je vynikajúci úspech. Druhá MFK Gelnica zaostala za ním až o 15 bodov. Cenné je i víťazstvo rožňavského hráča Ryana Jiovanniho Marcelina v streleckej súťaži V. ligy JUH, keď v nej dosiahol 27 gólov. Druhým v poradí je s 22 gólmi Patrik Horňák z TJ Družstevník Malá Ida. Druhý účastník tejto súťaže – FK Krásnohorské Podhradie však nebolo dôstojným súperom ostatným účastníkom  V. ligy a obsadilo až trinástu priečku so získom 9 bodov. Počas celého ročníka si vybojovalo iba 3 víťazstvá a 21 zápasov prehralo. Kolektív TJ Slavoj Kráľovský Chlmec v druhej polovici ročníka vystúpilo zo súťaže a je v tabuľke klasifikované na 14. mieste. Výsledky 25. kola prinášame na inom mieste.

nedeľa, 02 jún 2024 21:04

MFK Rožňava neochvejne mieri do IV. ligy

Napísal(a)
MFK Rožňava neochvejne mieri do IV. ligy

Futbalový začiatok mesiaca jún skrášlil zelené trávniky finálovým zápasom Ligy majstrov Real Madrid – Borussia Dortmund 2:0, ktorý sa odohral na ihrisku vo Wembley v Anglicku. Na hornom Gemeri zato priaznivci MFK Rožňava oslavovali už isté víťazstvo, ktoré im už nemôže ujsť v tomto ročníku V. LIGY JUH VsFZ, keď doma v sobotu vyhrali nad Topoľanmi vysoko 5:0. Jeho niektorí futbalisti nastúpili v nedeľu na súperenie s Tatranom Betliar v 7. lige za rezervu, a tá nemohla ináč skončiť ako hladkým víťazstvom. Konečne sa v spomínanej lige rozohrali aj mužstvá dolnej polovice tabuľky a z nich vynikli najmä hráči Hrhova, ktorí poriadne naložili Baníkom z Drnavy. Očakávaný duel Dlhej Lúky a Bystrého skončil v prospech domácich. A stretnutie Dobšinej s Pačou malo v podobe víťaza jasnú Dobšinú. V tomto kole sa odohrali všetky stretnutia 24. kola. Až na 1 zápas vyhrali všetky domáce družstvá. Padlo v nich 30 gólov, a to v pomere 21:9 v prospech domácich. Zmenilo sa i postavenie streleckej súťaže, ktorú znovu prevzal hráč rožňavskej rezervy Jaroslav Figúr, ktorý Betliaru vsietil 3 góly. A keďže Róbert Rochl z Bystrého neskóroval, má pred ním 2-gólový náskok. Do prehľadu patrí i udelenie červených kariet, a tú rozhodca udelil po prvej žltej hráčovi Betliara M. Chocholovi.

Vysoká prehra futbalistov Krásnohorskej Dlhej Lúky s béčkom MFK Rožňava

Posledný májový futbalový víkend bol aj na hornom Gemeri poznačený majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji. Približovali sa tomu aj niektoré výsledky, ktoré boli viac než prekvapujúce, ako napríklad v stretnutí rožňavskej rezervy MFK s lídrom súťaže Dlhou Lúkou (8:0). Výsledok dosiahnutý na ihrisku by nečakal ani najväčší priaznivec domácich futbalistov. Ale, stalo sa! Nemálo gólov padlo i na ihriskách v Rožňavskom Bystrom, v Dlhej Vsi, v Rudnej i v Lipovníku. V tejto súťaži sa dramaticky vyvíja súboj o tretie miesto v tabuľke. V 23. kole 7. ligy padlo 42 gólov. Najviac z nich (10) videli diváci v Rožňavskom Bystrom. Strelcom kola sa stal Matej Chochol z Betliara so 4 gólmi v zápase s Dlhou Vsou. Streleckú súťaž vedie Róbert Rochl z Baníka Rožňavské Bystré o gól pred Jaroslavom Figúrom z rožňavskej rezervy MFK.

FK Krásnohorské Podhradie

V štrnástej časti seriálu, ktorý pripravil Ing. Štefan Tomášik sa dočítame o účinkovaní futbalových klubov z okresu Rožňava v sezóne 2010/2011. Vo 4. lige  pôsobili SP MFK Rožňava a FK Štítnik K. T., v 5. lige FK Gemerská Hôrka a FK Krásnohorské Podhradie. Komentár uvádza informácie aj o 1. a 2. triede.

Komentár

Svoju desiatu sezónu vo štvrtej lige začala Rožňava s výraznými zmenami v kádri. Mužstvo sa výrazne omladilo, do kádra sa vrátila aj trojica hráčov z hosťovania z Gemerskej Hôrky. Po jesennej časti bola na 12. priečke so ziskom 15 bodov.  Doma prehrala s Turňou n/B.,  Veľkým Folkmarom, Hrabušicami, Štítnikom K. T.  a Sobrancami. Remizovala so Strážskym. Vonku získala jediný bod po remíze vo Veľkých Revištiach. V jarnej časti sa zlepšila. Doma prehrala s Medzevom, Krompachmi a Čaňou. Remizovala v Rudňanoch a doma s Haniskou. Vonku sa jej ešte podarilo vyhrať v Sobranciach. Celkovo sa tak umiestnila na poslednej priečke.

Traja futbaloví súperi neprišli na "majstráky" v Ťahanovciach, Krásnohorskej Dlhej Lúke a v Rakovnici

Futbalové súťaže na hornom Gemeri priniesli v tomto májovom týždni niekoľko prekvapení. Medzi ne patrí i jednoznačné a príjemné víťazstvo piatoligových futbalistov MFK Rožňava, ktorí vysoko porazili súpera z Vojčíc 10:0. V siedmej lige je to neodohratie až dvoch majstrovských stretnuti na ihriskách v Krásnohorskej Dlhej Lúke a v Rakovnici. Ostatné zápolenia v spomínanej súťaži nepriniesli prekvapenia. Môžeme iba konštatovať, že sa odohrali 4 stretnutia, z ktorých iba jedno patrí hosťom. V tomto kole registrujeme 23 gólov so skóre 15:8 pre domácich. Strelecky sa darilo M. Gáborovi z Dobšinej a Marcišovi z Betliara, ktorí vsietili súperom po troch góloch. V streleckej súťaži sa ujal vedenia Róbert Rochl z Rožňavského Bystrého, ktorý zaznamenal 27 gólov. Chválime stretnutia v Honciach a v Dobšinej, kde sa hralo bez kariet.

Futbalisti Krásnohorskej Dlhej Lúky si upevnili pozíciu lídra 7. ligy

Futbalové dianie je u nás poznačené hokejovými majstrovstvami sveta, ktoré sa konajú od 10. mája 2024 v susednej Českej republike. Aj na hornom Gemeri to bolo cítiť tak najmä v zložení futbalových družstiev, hlavne dospelých. I napriek tomu futbalové súboje, ktoré videli diváci v 21. kole majstrovskej súťaže 7. ligy riadenej ObFZ Rožňava, boli pomerne zaujímavé. Mohli by sme ich rozdeliť do troch skupín. Predovšetkým je to súboj o prvé miesto, o tretie miesto, ale aj o únik z posledného miesta tabuľky. Najviac divákov zaujímalo podľa návštevnosti, ktorú uviedli rozhodcovia v správach, stretnutie Betliar – Krásnohorská Dlhá Lúka. Víťazne odišli hostia, ktorí si tak upevnili lídrovskú pozíciu. Zápasy aj preto vyšli v prospech hostí, ktorí zvíťazili v štyroch zápasoch so skóre 11:15. Strelcom kola sa tentoraz stal Ľubomír Lukáč z Pače, ktorý sa potešil čistým hetrikom v súboji s Honcami. Súťaž naďalej vedie Jaroslav Figúr s 26 gólmi, napriek tomu že v tomto kole nehral.

Účastníci v V. lige JUH si počínajú striedavo, keď sa úplne prestalo dariť futbalistom z Krásnohorského Podhradia, čo im prinieslo pozíciu posledného družstva v tabuľke. Žiaľ, do brány sa už druhýkrát musel postaviť aj ich tréner Vladislav Vávra. 

Pozrime sa teraz na aktuálne výsledky dosiahnuté v súbojoch, okrem dospelých aj dorastencov a žiakov, v rôznych ligách horného Gemera.

FK Gemerská Hôrka

V trinástej časti seriálu, ktorý pripravil Ing. Štefan Tomášik, sa dočítame o účinkovaní futbalových klubov z okresu Rožňava v sezóne 2009/2010. Vo 4. lige pôsobili SP MFK Rožňava a FK Štítnik K. T., v 5. lige FK Gemerská Hôrka. Komentár uvádza informácie aj o 1. a 2. triede.

Komentár

Pred sezónou sa veľké zmeny v mužstvách Rožňavy a Štítnika K. T. neudiali. Do kádra Štítnika K. T. pribudli dorastenci Z. Greško, D. Kakalejčík, Urban a Pavlík. Najvýraznejšími zmenami v kádri Rožňavy boli návrat Stehla a príchod Kamenského. V prvých kolách chýbalo Štítniku K. T. až sedem hráčov zo základnej zostavy. 

Rožňava ťažila z domáceho prostredia, keď ani raz neprehrala. Raz remizovala s Veľkými Revištiami 3:3. Najvyššiu výhru zaznamenala doma so Strážskym 6:0. Dvakrát sa jej podarilo bodovať vonku, a to vyhrať vo Veľkom Folkmare a remizovať v Čani. Po jesennej časti bola na 6. priečke so ziskom 24 bodov. 

Cennú trofej víťaza KFL si z Rožňavy odviezli futbalisti Spartaka Medzev

Majstrovský futbal na hornom Gemeri nemal voľno ani 8. mája, na Deň víťazstva nad fašizmom v 2. svetovej vojne. Družstvá dospelých V. ligy JUH hrali predohrávané zápasy 26. kola. Jeden zo zástupcov horného Gemera FK Krásnohorské Podhradie prehralo vysoko 0:6 v Budkovciach a MFK Rožňava v súvislosti s finálovými zápasmi Krajskej futbalovej ligy na ihrisku v Rožňave má preložený zápas s Ťahanovcami na 22. mája. 

Ihrisko MFK Rožňava bolo miestom finálových stretnutí dospelých prihlásených do Krajskej futbalovej ligy, ktorí využili zimnú prestávku v ligových súťažiach VsFZ. Treba poznamenať, že do futbalových zápasov tohoročného Zimného pohára predsedu KSK sa prihlásilo 56 mužstiev z ObFZ a prestávku využilo i 50 družstiev hrajúcich v súťažiach VsFZ. Víťazmi 6. ročníka KFL sa v Rožňave stali – kolektív Spartak Medzev a kolektív Hornád Ždaňa, ale obidvaja až po rozostrele na pokutové kopy, keď v normálnom hracom čase sa obidva zápasy skončili nerozhodne 1:1. Zaujímavosťou prvého zápasu je, že góly v normálnom čase zaznamenal iba jeden hráč hostí – P. Peťovský, ktorý okrem góĺu do súperovej siete si dal i vlastný gól. Obidve družstvá okrem víťazných pohárov získali prvýkrát i putovné poháre s finančným poukazom 3.000 eur na nákup materiálno-technického vybavenia.

Jaroslav Figúr prestrieľal doteraz najlepšieho strelca siedmej futbalovej ligy

Čas ako stvorený na futbal pritiahol na hornom Gemeri pekný počet divákov na zápasy 20. kola súťaží. Najviac sa ich zišlo v Drnave na zápolení s Lipovníkom, kde ich narátali až 250. O niečo menej prišli fanúškovia tejto hry na ihrisko do Dobšinej, kde privítali rezervu MFK Rožňava. V tomto kole sa prejavil Jaroslav Figúr z Rožňavy, ktorý v nastrieľal Dobšinčanom štyri góly, čo ho vynieslo na 1. miesto streleckej súťaže. Výsledky stretnutí 7. ligy v tomto kole potvrdzujú, že sa darilo viac hosťom ako domácim. Tí zaznamenali v piatich zápasoch tri výhry a dve sa skončili v prospech domácich. Hráči spolu nastrieľali 34 gólov v pomere 16:18. V tomto kole nebol zo spomínanej súťaže nik potrestaný červenou kartou. 

Vo vyššej futbalovej súťaži, teda V. ligy Juh sa naďalej nedarí futbalovému klubu z nášho regiónu – FK Krásnohorskému Podhradiu, ktorý na jar nezískal so súpermi ani bod. Pozrime sa teraz na jednotlivé zápolenia tak dospelých, ako aj dorastencov a žiakov z horného Gemera.

Zaujímavá rošáda futbalových mužstiev 7. ligy ObFZ Rožňava po 19. kole

Počasie sa na hornom Gemeri umúdrilo a poslalo na ihriská teplejšie lúče slnka, čo sa prejavilo i tým, že sa zvýšila návštevnosť divákov na ihriskách v zápolení družstiev 7. ligy dospelých. Devätnáste kolo prinieslo niekoľko zmien, čo sa prejavilo vo výmene miest súťažiacich futbalových oddielov najmä na čele tabuľky. V tomto kole v spomínanej súťaži padlo 37 gólov, o ktoré sa postarali v 29 prípadoch domáci strelci s jedným vlastným gólom hosťujúceho mužstva. Hostia sa prezentovali v tomto kole iba 8 streleckými zásahmi. Najlepším strelcom 19. kola sa stal Jaroslav Figúr z rezervy MFK Rožňava, ktorý súperovi dnes trafil päťkrát do jeho brány. Potešiteľná bola hra bez kariet na ihrisku v Betliari, kde hral doterajší líder tabuľky. Pokračuje tiež súboj o najlepšieho strelca súťaže, keď medzi doteraz vedúcim strelcom Róbertom Rochlom a druhým Jaroslavom Figúrom je iba dvojgólový rozdiel. Tentoraz dobre obišli i futbalisti MFK Rožňava z kategórie dospelých, ktorí si priviezli tri body zo súperovho ihriska v Malom Horeši. 

Prečítajte si ďalšie informácie z ostatného aprílového víkendu.

Strana 1 z 134