JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/2011/25
×

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/2011/25
nedeľa, 22 máj 2011 21:14

Najlepší strelec II. triedy vo futbale Ján Urban vsietil v zápase Rožňavské Bystré - Nižná Slaná päť gólov Doporučený

Napísal(a) admin

Futbalové zápasy II. triedy sú najmä v odvetnej časti dosť otupené a strácajú akýsi vyšší náboj. V každom kole totiž nehrajú podľa rozlosovania tri mužstvá, čo narúša aj rymus nielen pre háčov, ale aj pre divákov. Ochudobňuje to i futbalové dianie na vidieku. Aj tabuľka sa musela niekoľkokrát prestavovať kvôli vystúpeniu dvoch družstiev zo súťaže. Najpr to bola ešte na jeseň Rakovnica a niekoľko kôl pred ukončením ročníka aj rezerva Gemerskej Polomy. Preto v tomto kole stáli bez zápasu hráči Kovstavu, Kečova a Čoltova. Nepáči sa nám ani neodôvodnené nepotrestanie niektorých hráčov, ktorí boli vylúčení v zápasoch, hoci ich priestupok bol zapísaný aj v úradnej správe ObFZ.

Pozrime sa na niektoré výsledky kola: Bohúňovo – Drnava 2:2. Podľa postavenia v tabuľke šlo v 25. kole II. triedy MO Rožňava o najdôležitejší zápas. Tomu zodpovedal aj priebeh zápasu, ktorý bol od začiatku bojovný a svojou úrovňou predčil i niektoré zápasy vyššej triedy. Lepšie sa začalo dariť hosťom, ktorí si vybojovali dvojgólový náskok, ale domáci sa nevzdávali a najmä v druhom polčase mali viac z hry. Zápas vyrovnali aj gólovo a potom hoci sa obidve mužstvá snažili strhnúť výsledok na svoju stranu, nakoniec sa skončil zmierlivo remízou. S výsledkom i predvedenou hrou obidve mužstvá boli spokojné. Najmä domáci, pretože záver zápasu dohrávali bez svojho vylúčeného hráča, ale výsledok už rozumnou hrou ustrážili.
Jovice – Pača 1:3. Domáci nastúpili v zápase proti geografickým susedom iba jedenásti, aj to iba preto, lebo jeden z hráčov sa akurát vrátil z prác v Trnave. Pačania potvrdili favorita zápasu a po nerozhodnom polčase nakoniec v závere strhli víťazstvo na svoju stranu.  Rožňavské Bystré – Nižná Slaná 5:2. Všetkých 5 gólov za domácich vsietil vedúci strelec súťaže Janko Urban.
Ostatné výsledky: Hrhov – Dedinky 2:1, Ml. Brzotín – Slavošovce 0:8.

NALEDUJÚCE KOLO:
Bohúňovo, Hrhov a Slavošovce majú voľno, Drnava - Ml. Brzotín, Čoltovo - Kečovo, Dedinky - Rožň. Bystré, Nižná Slaná - Jovice, Pača - Kovstav.

I. TRIEDA - 22. KOLO:

Plešivec - Jablonov nad Turňou 4:0, polčas 2:0. V 22. kole I. triedy vo futbale sa v Plešivci zrodilo veľké prekvapenie, nakoľko domáci hráči na jar ešte nevyhrali a teraz im to vyšlo. Favorizovaní hostia začali ležérne, akoby čakali, že tu ľahko vyhrajú. Ale domáci hrali bojovne a nevedeli, čo je to stratená lopta. V druhom polčase hostia pridali, ale domáci krásnymi strelami už nepustili víťazstvo z rúk. Skórovali: Laven,Volčko, Tomi a Lörincz. Pred 80 divákmi dobre rozhodoval Iglai. Tréner hostí pán Páll Balázs: „Bol to náš najslabší výkon. Viac nemám k tomu čo dodať.“ Tréner domáceho mužstva pán Ször: „Veľmi nás teší víťazstvo. Boli sme bojovnejší a zaslúžili sme si tri body.“
L. Székely

Výsledky 22. kola: Dlhá Ves - Brzotín 9:2, Vlachovo - Kružná 5:2, Rudná - Vyšná Slaná 1:1, Dobšiná - Betliar 1:0, Plešivec - Jablonov n/T 4:0, Gemerská Poloma - Lipovník 1:6, Krh. Dlhá Lúka - Honce 2:2.