pondelok, 16 október 2023 15:47

Vzdelávacia konferencia na Salaši Zbojská o tom, ako žiť a prežiť v gastronómii s láskou Doporučený

Napísal(a) B. Očkaik
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

REVÚCA, 13. október 2023 – Oblastná organizácia cestovného ruchu GEMER (OOCR Gemer) v spolupráci s kolektívom z magazínu Kávičkári.sk usporiadali vzdelávaciu konferenciu s názvom “Mini (ne)konferencia Gastrolove Gemer". Podujatie sa nieslo v duchu o tom, ako žiť a prežiť v gastronómii s láskou. Organizátori privítali nielen hostí z regiónu Gemer a Malohont, na konferenciu sa prišli obohatiť aj Horehronci, či Bystričania. Podujatie, ktoré sa uskutočnilo v priestoroch Salaša Zbojská v NP Muránska planina, malo edukačný a povzbudzujúci charakter. Subjekty pôsobiace v cestovnom ruchu si teda vedeli cenné rady aplikovateľné do praxe premietnuť do svojho života. 

slas gastrolove TS 5OOCR Gemer ostala aktívna aj na jeseň a v spolupráci s tímom z inšpiratívneho konceptu magazínu Kávičkári.sk organizovali mini (ne)konferenciu po vzore jej väčšej sestry, Gastrolove v Piešťanoch, kde tento rok usporiadali kávičkári už 4. ročník. Nápad sa zrodil ešte v roku 2022 a tento štvrtok sa to stalo realitou – priniesť Gastrolove na Gemer. “Konferencia bola venovaná najmä poskytovateľom reštauračných a ubytovacích služieb, regionálnych producentov, podnikateľov v pridružených službách cestovného ruchu, no svoje si našli aj žiaci hotelovej akadémie, ktorí onedlho vstúpia do sveta služieb, a mohli sa inšpirovať, možno rozhodnúť, ako (ne)podnikať,” priblížil Jaroslav Hric, výkonný riaditeľ OOCR. Aj vďaka podpore Banskobystrického samosprávneho kraja a financiám z projektu Plánu obnovy a odolnosti Ministerstva životného prostredia sa podarilo priniesť podujatie tohto typu medzi širšiu podnikateľskú komunitu na Gemeri.

Kávičkári, ako si vravia už desať rokov, vznikli na základe zapálenia pre a pôžitku z čierneho zlata – kávy. Začali písať o zážitkoch a tipoch z kaviarní po celom Slovensku. Dnes tvoria jedinečný obsah bohatý na gastronomické zážitky a pravidelne sprostredkúvajú svojim čitateľom najzaujímavejšie tipy zo sveta najlepších kaviarní, hotelov a reštaurácií. Ich cieľovou skupinou sú ľudia, ktorí si jednoducho radi užívajú život, pretože aj oni sami, Kávičkári, si ho užívajú do sýtosti. Počas života na cestách však stihli vydať aj knihu (ne)učebnicu Gastrolove pre študentov, podnikateľov a milovníkov gastronómie, či rôzne bulletiny a bedekre pre cestovateľov. V nadväznosti na knihu vznikla práve (ne)konferencia Gastrolove.

slas gastrolove TS 2Na konferencii vystúpili odborníci vo svojej oblasti. Začiatok bol venovaný inšpiratívnemu príbehu Michala Heusera, muža, ktorý sa vrátil so skúsenosťami zo Švajčiarska späť do Lučenca. Úspešne sa mu darí rozvíjať koncept “fine dining” – zážitková gastronómia v reštaurácii Origin. Hostia si mohli následne vypočuť o webových stránkach, čo im nesmie chýbať a zároveň čo tam nepatrí. Cenné rady priniesol tandem Katarína Ďurčová zo spoločnosti AXIM, kde dávajú značkám osobnosť, a Imrich Kováľ z Merinea, čo je e-biznis inkubátor. Problematiku výnosového manažmentu v ubytovacom zariadení a jeho využitie v praxi so skutočnými výsledkami priniesla Lucia Oslanec, ako zástupca spoločnosti ZAR Invest na tomto podujatí.

Dôležitosť značky regionálneho produktu Horehronie a jeho existenciu nám priblížili zástupkyne susediacej OOCR Horehronie. Podujatie poskytlo účastníkom získať cenné informácie a rady od odborníkov z gastro biznisu ale aj z oblastí ako je marketing a manažment, branding či business development. Spojenie ľudí z rôznych regiónov a okresov pôsobiacich v cestovnom ruchu podporuje spoluprácu a môže pozitívne ovplyvniť gastronomickú či cestovateľskú ponuku. Konferencia však podporila aj mladé talenty formou inšpirácie a vedomostí, ako začať v tomto salas gastrolove TS 1biznise podnikať správne a inovatívne. V neposlednom rade táto konferencia priniesla priestor pre regionálnych producentov certifikovaných značkou Regionálny produkt Gemer-Malohont na stretnutie a inšpiráciu pre ich remeslo či mikro-podniky. “Sme veľmi radi, že sme mohli prísť s konferenciou Gastrolove na Gemer. Stretli sme sa so záujmom podnikateľov, výrobcov a hotelierov, ktorých zaujali témy, ako rozvíjať cestovný ruch. Veľmi ma teší aj účasť strednej hotelovej školy, s ktorou priamo na mieste prevádzky nadviazali rozhovory o spolupráci,” konštatuje Simona Budinská, zakladateľka magazínu Kávičkári.sk.

Gastrolove Gemer poskytol cenné informácie, povzdbudenie a podporu pre tých, ktorí sa o gastronómiu a cestovný ruch zaujímajú, či už na Gemeri alebo aj v iných regiónoch. “Verím, že sa stretneme na Gemeri aj o rok a bolo by krásne, ak by sme boli ešte aj v hojnejšom počte,” vyslovila na záver s nadšením Budinská. 

 

Ing. Branislav Očkaik

destinačný koordinátor OOCR Gemer

Čítať 316 krát Naposledy zmenené utorok, 17 október 2023 10:07

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!