×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/obsah/nslana/oslavy
JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/kultura/matica/nslana
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/obsah/nslana/oslavy
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kultura/matica/nslana
utorok, 23 marec 2010 11:42

Nižnoslanskí matičiari hodnotili svoju činnosť na Valnom zhromaždení MO MS

Napísal(a) ZH
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Privítaním všetkých prítomných aj hostí predsedníčkou Miestneho odboru Matice slovenskej Ľudmilou Petergáčovou začalo sa 19. marca 2010 v Obradnej sieni Obecného úradu Valné zhromaždenie MO MS v Nižnej Slanej. Následne slávnostné odovzdávanie členských preukazov novým členom a vystúpenie detí miestnej materskej školy umocnilo krásne piatkové popoludnie. Poďakovanie patrilo nielen deťom, ale hlavne  pani učiteľkám a rodičom, ktorí sa venujú najmladšej generácii a vychovávajú z nich hrdých matičiarov.

Hodnotenie činnosti od obnovujúceho Valného zhromaždenia v roku 2006 bola obsiahla, ale za prácu, ktorou sa môže MO MS pochváliť patrí vďaka všetkým, ktorí sa podieľali aktívne na akciách, ktoré sa dostali do matičného povedomia nielen v našom okrese, ale účasťou čelných predstaviteľov MS na týchto akciách aj v jej ústredí v Martine. Za účasť a podporu si zaslúžia poďakovanie Igor Kovačovič, Daniel Zemančík, Ľubomír Kraľovanský, Ružena Dorčáková, Jozef Mižák, Mária Halková, Zlatica Halková, Juraj Kováč – starosta obce Vlachovo a Milan Mlynár – starosta obce Gočovo.

MO MS sa svojou činnosťou dostal do povedomia obyvateľov obce a získal si svoje postavenie aj vďaka  spolupráci so Základnou školou s materskou školou, Združeným cirkevným zborom ECAV Nižná Slaná – Kobeliarovo, Klubom dôchodcov a  Obecným úradom v Nižnej Slanej. 
 
Všetky akcie boli finančne náročné, a preto sa vyzdvihla pomoc pri ich finančnom zabezpečení, poďakovaním predovšetkým Nadácii MS, VÚC Košického samosprávneho kraja, Obecnému úradu a všetkým sponzorom (napr. odhalenie pamätnej tabule S.Ormisovi).

Vďaka riaditeľke Domu MS Ing. Zlatici Halkovej sa matičná práca v okrese zintenzívnila, čo je vidieť aj na spolupráci všetkých MO MS v okrese. Účasťou funkcionárov a členov na  akciách susedov len pomáha matičnú prácu skvalitňovať a propagovať. Výsledkom bolo a je aj zvolenie Ing. Martina Gallíka za člena KR MS Košického kraja a zároveň návrh OR MS, aby kandidoval za člena Dozorného výboru Matice slovenskej v Martine na jeseň tohto roku.

V poslednom období sa najviac zviditeľnila FSS Hrabina, ktorá sa lepší a mohutnie zo dňa na deň, však krst FSS na Rejdovských folklórnych slávnostiach bolo niečím výnimočným, a vystúpenie FSS nielen v okrese, ale aj v Moldave ukázalo správnu cestu skvalitňovania matičnej spolupráce. K štvorici speváčok Marte Gallíkovej, Zuzane Jungerovej Ľudmile Petregáčovej, Alžbete Zagibovej a Vladimírom Gonom hrou na harmonike, ktoré začínali s propagáciu nižnoslanských piesní spievaných v nárečí sa neskôr pridali aj mužské hlasy Martina Gallíka, Karola Plačka, Jána Petergáča a  Mariana Turica.

Ďalším bodom programu boli voľby do výboru, ktorý bol odhlasovaný nasledovne:

Predsedníčka MO MS: Ľudmila Petergáčová
Členovia výboru MO MS: Ing. Martin Gallík, Ondrej Gecelovský, Andrea Hajdúková, Mgr. Janka Nemčková.

Náhradníci výboru MO MS: Stanislav Slovák ml., Mariana Cervová.

Predsedníčka Dozorného výboru: Gabriela Čipková
Členovia Dozorného výboru: Mgr. Alžbeta Zagibová, Jana Gazdíková.

Náhradník Dozorného výboru: Mgr. Kvetoslava Dovčíková

Po bohatej diskusii všetci prítomní zaspievali hymnickú matičnú pieseň „Kto za pravdu horí„

Čítať 3874 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:32

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!