sobota, 03 február 2024 18:10

Bystrania boli v prípravnom futbale Jelšavčanom rovnocenným súperom Doporučený

Napísal(a) MG od
(1 Hlasovať)

MFK Jelšava – Baník Rožňavské Bystré 3:2 (3:0). Prípravný futbalový zápas sa odohral 3.2.2024 na ihrisku MŠK v Tisovci, ktoré má umelý trávnik. Stretnutie bolo poznačené začiatkom prípravy na jarnú časť súťaží. Stretli sa v ňom súperi z rozdielnych líg. Kým Jelšavčania hrajú v VI. lige skupiny D Stredoslovenského futbalového zväzu, Bystrania reprezentujú účastníka 7. ligy súťaže ObFZ Rožňava. Navyše Jelšavčania už začali prípravu na odvetu skôr, kým Bystrania odohrali v tomto roku prvú takúto previerku.

Bystrania hrali v zostave: Forgáč – J. Ivanič J, T. Ivanič, A. Rochl, Znak - Benedik, Milan Gallo, P. Milko, R. Rochl, L. Gabor, Bakoš. Striedali: V. Gallo, Palička, P. Minčik, F. Čapó. Góly za R. Bystré: Robert Rochl a Július Benedik.

Zápas začali aktívnejšie Bystrania a do 25. minúty súpera pred svoju šestnástku púšťali len sporadicky, informuje o tomto zápase facebooková stránka TJ Baníka Rožňavské Bystré. I napriek tomuto pozitívu nedokázali gólovo premeniť žiadnu zo sľubných šancí.

bystre jelsava 425339365 868203438435146 2872683215238277153 n

Súper si počínal jednoduchšie, keď využil z minima maximum a po hrubých individuálnych chybách v obrane Bystrého dokázal v prvom polčase tri razy skórovať. Aj keď sa obraz hry v druhom polčase nezmenil a Bystrania vstúpili opäť aktívnejšie, predsa sa im podarilo využiť dve šance, a tak zápas s Jelšavou aspoň skorigovali na konečných 2:3.

tis a bystre jelsava 425874678 868203458435144 3119537214412900888 n

Ďalší futbalový zápas bystranskí futbalisti hrajú 10. februára ako účastník Krajskej futbalovej ligy v Moldave n/Bodvou, kde ich čaká v predkole 5-ligový súper z Turne nad Bodvou. Začiatok zápasu je sobota o 13.00 hod.