nedeľa, 07 apríl 2024 22:02

V 7. futbalovej lige ObFZ Rožňava dospelých "padli dve desiatky" Doporučený

Napísal(a) MG od

Hornogemerskí piatoligoví futbalisti dospelých prišli v majstrovských zápasoch 16. kola o body, keď tak krásnohorskí futbalisti, ako aj Rožňavčania, stratili po prehrách so svojimi súpermi po troch bodoch. Prekvapením je najmä líder V. ligy MFK Rožňava, ktorý prehral na ihrisku v Malej Ide rozdielom gólu. O to zaujímavejšie stretnutia sa odohrali v 7. lige dospelých, kde padlo vo dvoch stretnutiach po desiatke gólov. V zápasoch Honiec s Vyšnou Slanou a Dobšinej s Rakovnicou. Oceňujeme aj slušnú hru v stretnutí v Dobšinej, kde rozhodca nemusel udeliť kartu ani jednému z mužstiev. Zato sa červenalo na zápase v Drnave, v Pači a v Honciach, kde uvideli traja hráči červenú kartu a nedohrali stretnutie. V šiestich zápoleniach padlo 36 gólov, z ktorých hosťom patrí až 22. Strelecky sa najlepšie darilo dvom strelcom, a to Dobšinčanovi Alexandrovi Lalikovi a Kristianovi Segyovi z Dlhej Vsi, ktorí si do tabuľky strelcov pripísali po troch góloch. Tri stretnutia vyhrali domáci a tri hostia. Tabuľku strelcov 7. ligy vedie po 16. kole naďalej Róbert Rochl, ktorý si pripísal zatiaľ 19 gólov. O dva góly za ním je zatiaľ Marian Gábor z MFK Dobšiná, ktorý vsietil 17 gólov.

Podrobnejšie o majstrovských zápasoch:

D O S P E L Í

V. LIGA JUH VsFZ – 16. kolo

FK Krásnohorské Podhradie – FK Geča 1:3 (1:2). G: L. Felezký – L. Pástor, R. Macko, R. Ivanchyk. ČK: R. Fabián – 0, ŽK: R. Ferdinand, M. Ďuríček – Sl. Kopas. T. Kučera, H. Dovhal. R: D. Štofanko – D. Kostráb, P. Ištoňa. DS: J. Michna. Div.: 100.

PODHRADIE: 1 Martin Magos – 16 Daniel Vojčík, 15 Norbert Luko (57´ M. Jančík), 2 Martin Ďuríček, 10 Andrej Vaško, 5 Matúš Mészner (C), 17 Dávid Bodnár, 9 Lukáš Felezký, 11 Richard Kardos, 7 Róbert Ferdinand, 12 Roland Fabián.

GEČA: 1 Martin Čapó – 3 Tomáš Kučera, 7 Tomáš Revúcky (80´ V. Štuň), 9 Hlib Dovhal, 15 Róbert Macko (80´ J. Mackanič), 17 Marek Figura (C), 18 Dominik Buzoga, 22 Richard Karvanský (38´ R. Ivanchyk), 27 Slavomír Kopas (72´ J. Muránsky), 33 Lukáš Pástor, 88 Jaroslav Bartok.

khp cana73 1a

Z majstrovského futbalu 16. kola V. ligy JUH FK Krásnohorské Podhradie - FK Geča 1:3. Domáci hrajú v tmavých dresoch. Foto: facebook/fk krasnohorske podhradie

V drese hostí proti bývalému klubu nastúpil Tomáš Revúcky. Strelecky sa ale nepresadil. Zato dosť trpel pri súbojoch s domácimi hráčmi, ktorí mu nedarovali ani krok po ihrisku. Gečanom už v 7. minúte pohrozil gólom Lukáš Felezký, ale to bolo po streleckej stránke od domácich Podhradčanov všetko. Zbytočnou červenou kartou na konci 1. polčasu za udretie súpera nadmernou silou do oblasti hrudníka v prerušenej hre oslabil domácich Roland Fabián.

TJ Družstevník Malá Ida – MFK Rožňava 2:1 (1:1). G: J. Drozd, F. Mikita – M. Domik. ŽK: F. Mikita, M. Seman, D. Szepesi, V. Beliš – Z. Kótai, F. Gallo. R: J. Dušek – V. Rugolská, J. Szíkely, DS: J. Pribula. Div: 258.

IDA: 1 Dominik Szepesi – 4 Filip Mikita, 6 Vladimír Kováč (45+1´ M. Madar), 7 Ján Drozd, 8 Peter Horizral (63´ V. Vavrák), 9 Dominik Leško, 10 Vladimír Janočko, 11 Marko Seman (C), 12 Patrik Horňák (83´ P. Jurčo), 18 Jakub Pačai, 19 Vladimír Beliš.

ROŽŇAVA: 22 Frederik Spišák – 18 Zoltán Kótai (M. Sasák), 2 Štefan Dorkin, 5 Filip Szabó, 6 Filip Gallo, 30 Valerii Kovernyk, 11 Michal Gallo, 8 Gabriel Majoroš (C) (90´ J. Fedor), 3 Jakub Ďuríček, 10 Michal Domik, 7 Ryan Jiovanni Marcelino.

futbal vida rv 2a

Akurát bežala 37. minúta stretnutia, keď domácou obranou prenikal Michal Gallo (11), hráč Rožňavy, keď sa už zdalo, že bude skórovať, domáci obranca ho v pokutovom území fauloval. Nasledoval pokutový kop, ktorý Michal Domik premenil. Rožňava viedla, ale body nakoniec prekvapujúco zostali v Malej Ide.

2023 5 liga najlepší strelci 16kolo 1Líder V. ligy Juh MFK Rožňava po dlhom čase v tomto ročníku súťaže našiel svojho premožiteľa v 16. kole v Malej Ide. Po vyše polhodinovej hre sa hostia síce ujali vedenia M. Domikom z pokutového kopu, ale jeden gól do siete domácich bolo málo na získanie troch bodov. Po remíze v prvom polčase nestihol kontrovať v druhom polčase jednogólovému náskoku domácich, ale i napriek tomu si udržal 1. miesto v tabuľke. Zo zápisu rozhodcu je zrejmé, že domáci chceli s týmto súperom i napriek 4 žltým kartám za každú cenu strhnúť víťazstvu na svoju stranu, čo sa im aj podarilo.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: MFK Ťahanovce – Družstevník Malý Horeš 2:1, Topoľany – Borša 2:0, Nacina Ves – Budkove 5:3, Dvorníky-Včeláre – Gelnica 0:1.

7. LIGA ObFZ ROŽŇAVA – 16. KOLO

FK Baník Drnava – TJ Tatran Betliar 2:1 (1:0). G: J. Maliňák 2 – M. Marciš. ČK: po 2. žltej J. Maliňák, ŽK: G. Jóža – S. Cirbus. R: M. Uharček – R. Farkaš, E. Kovács, DS: L. Šalamon. Div.: 50.

DRNAVA: 21 Gabriel Józsa – 2 Ján Kovács, 15 Erik Mackovják, 11 Brian Šoltés, 16 Erik Polyák, 5 Jakub Maliňák, 18 Alexander Parada, 14 Róbert Kovács, 10 Kilián Šoltés (C), 7 Peter Búlik, 17 Patrik Repaszky.

BETLIAR: 20 Samuel Cirbus – 3 Ľubomír Árvay, 4 Lukáš Boňko, 5 Lukáš Jasenka, 6 Lukáš Poťmák, 8 Viktor Mihalík, 9 Martin Arvay, 13 Marek Kováč, 14 Marián Marciš (C), 15 Ján Čižmár16 Marek Pástor.

Najčastejšie spomínaným hráčom na ihrisku bol domáci hráč Jakub Maliňák. Nielen preto, že sám rozhodol o víťazstve domácich, keď do siete hostí vsunul dva góly, ale aj preto, že oslabil svoje mužstvo v 88. minúte a po 2. žltej karte musel opustiť ihrisko. Hostia mali príležitosť už v 35. minúte ujať sa gólom z pokutového kopu, ale Ján Čižmár túto príležitosť nevyužil. V druhom polčase síce Marian Marciš v 51. minúte skóre vyrovnal, domáci mali však tentoraz Maliňáka ako svojho strelca, ktorý po takmer hodine hry dal rozhodujúci gól. Aj tento zápas potvrdil, že domáci na svojom malom ihrisku sú proti ktorémukoľvek súperovi pánmi.

OTJ Honce – OFK Vyšná Slaná 0:10 (0:5). G: D. Kalis, A. Gallo a M. Seman po 2, B. Kuzma, M. Poliak, G. Keršák, J. Gallo. ČK: 0 – D. Kalis, ŽK: M. Dorčák, M. Gábor – A. Gallo, J. Gallo, R: R. Klinko – J. Molnár, DS: G. Gašpar. Div:

HONCE: 1 Ondrej Ujházi – 2 Radovan Árvai (C), 8 Michal Sabo, 12 Marek Gábor, 4 Norbert Gallo, 5 Roman Polyak, 14 Patrik Šimko, 7 Michal Dorčák, 15 Milan Gallo, 6 Ľubomír Zatroch, 9 Marek Vranec.

SLANÁ: 25 Martin Gallo – 6 Peter Rogos, 15 Marek Laurinc (82´ J. Havira), 9 Ondrej Leskovjanský, 5 Ján Simeon Želinský, 3 Dušan Kalis, 12 Adam Gallo (60´ G. Keršák), 8 Miroslav Seman (57´ J. Gallo), 10 Štefan Domik (46´ O. Kračún), 18 Branislav Kuzma (C), 19 Matúš Poliak (75´ Jozef Barnák).

Jednoznačné víťazstvo hostí, ktorí si prišli do Honiec najmä skrášliť gólovú bilanciu. Súperovi do brány nastrieľali desať gólov, a dosiahli tým v tomto kole najvyššie víťazstvo. Góly padli v obidvoch polčasoch rovnako. Čo však neteší najmä Vyšnoslancov, bolo vylúčenie Dušana Kalisa za oplácanie pri nešportovom správaní sa s protihráčom Michalom Dorčákom v 67. minúte. Žlté karty obdržala ešte predtým aj dvojica hráčov – Marek Gábor z Honiec a Adam Gallo z Vyšnej Slanej. Hostia využili príležitosť proti odovzdanému súperovi aj tým, že dali príležitosť aj svojim piatim hráčom z lavičky.

TJ Sokol Pača – TJ Zlatý klas Dlhá Ves 0:4 (0:1). G: K. Segyo 3, K. Novák. ČK: P. Darvaš – 0, ŽK: L. Harhovský – 0. R: J. Gyenes – P. Rogos, DS: F. Drenko. Div.: 50.

PAČA: 33 Ladislav Harhovský (C) – 10 Matej Zagiba, 2 Peter Darvaš, 14 Oliver Vidinský (45+1´ R. Dlugoš), 7 Michal Tóth, 12 Eduard Darvaš, 8 Ján Bocko, 9 Štefan Darvaš, 6 Ľubomír Lukáč, 5 Róbert Adam, 11 Ľubomír Gajdoš (45+1´ J. Gilykáš).

DLHÁ VES: 33 Gabriel Pomaj – 15 Marián Dusza (C), 3 Gabriel Beke, 2 Martin Havrlent, 4 Attila Pomaj, 8 Miloš Kliment, 10 Milan Makkai, 6 Kristián Illés (73´ K. Novák), 14 Viktor Kováč (45+1´ K. Ragyina), 7 Kristian Segyo, 9 Patrik Mičinsky.

V prvom polčase videli diváci zaujímavý a vyrovnaný zápas. Narušila ho až 40. minúta, v ktorej bol za podrazenie súpera neprimeranou silou vylúčený domáci hráč domácich Peter Darvaš. Hostia to využili a už v 41. minúte začali svoj gólostroj Kristianom Segyom, ktorý v tomto zápase strelecky dominoval. Pačanom už nepomohlo ani dvojnásobné striedanie a doma stratili tri body. Domácim Pačanom vsietil K. Segyo tri góly a spolu s A. Lalíkom z Dobšinej sa stali najlepšími strelcami kola. Štvrtým gólom do domácej brány prispel aj Kevin Novák päť minút pred koncom stretnutia..

MFK Dobšiná – TJ Baník Rakovnica 10:2 (5:1). G: A. Lalik 3, S. Čonka 2, M. Tokarčík, P. Fabián, R. Gotthardt, M. Gábor, A. Labuda – Š. Krága 2. Hralo sa bez kariet. R: P. Galík – D. Poťmák, DS: O. Vysoký. Div.: 111.

DOBŠINÁ: 1 Bohuš Kašpar – 2 Ivan Gallo, 12 Jakub Polanecký, 9 Marián Gábor, 6 Samuel Čonka, 3 Peter Fabián (C) (48´ J. Gelda), 11 Róbert Gotthardt (46´ A. Lalik), 17 Adam Labuda (72´ A. Paulik), 10 Patrik Holmok, 4 Gejza Holmok (63´ M. Ogurčák), 8 Mário Tokarčík.

RAKOVNICA: 1 Lukasz Prodochl – 18 Caba Koncz, 12 Pavol Brdár, 5 Ondrej Vavrek, 14 Peter Hencel (76´ L. Gemerský), 17 Jozef Lipták - Giba (C), 66 Jakub Radič, 9 Adrián Mujzer, 4 Tomáš Čapó, 11 Luboš Korintuš, 7 Štefan Krága.

Druhé dvojciferné víťazstvo v tomto kole dosiahli Dobšinčania proti slabo hrajúcim hosťom z Rakovnice. A to ešte v 27. minúte domáci Peter Fabián nepremenil pokutový kop. Strelecky si prišiel na svoje Dobšinčan Alexander Lalík, keď do súperovej brány zaznamenal tri góly. A to na ihrisko prišiel až v druhom polčase. Z hostí si dobre počínal iba strelec dvoch gólov Štefan Krága. Pozitívne hodnotíme slušnú hru bez kariet obidvoch mužstiev. Toto zápolenie sledovalo vyše 100 divákov.

FK Hrhov – TJ Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka 0:4 (0:2). G: R. Bubenčík a A. Prónyai po 2. R: G. Rási – P. Béreš, DS: J. Kerekes. Div.: 98. Hralo sa bez kariet.

HRHOV: 22 Zoltán Halász – 4 Ronaldo Horváth, 3 Roman Grosmann, 8 Zoltán Uveges (C), 7 Sebastián Žiga, 14 Daniel Klučik, 11 Dávid Jánosdeák, 10 Ladislav Rigó, 2 Gabriel Gecs (62´ T. Zsigrai), 6 András Herczeg, 13 Ľudovít Kardoš (61´ D. Hogya).

DLHÁ LÚKA: 1 Marián Manko – 17 Roman Bubenčík (78´ A. Kurja), 19 Ladislav Varga (C), 22 Ivan Bošela, 16 Maroš Bakoš, 11 Peter Boroš, 7 Roland Madarász, 8 Patrik Klárik (73´ F. Bernáth), 9 Attila Prónyai, 10 Arnold Rigó, 18 Michael Boroš.

Dvaja úspešní zástupcovia hornogemerského futbalu v KFL sa v lepšom svetle predstavili na ihrisku v Hrhove iba hráči z Krásnohorskej Dlhej Lúky. Tí v pohode získali tri body, keď góly strelili v obidvoch polčasoch rovnako rozdielom dvoch gólov. V slušnej hre sa dvomi gólmi o víťazstvo hostí pričinili Roman Bubenčík a Attila Prónyai.

Na Facebooku hostia uverejnili: "Od začiatku sme dostali súpera pod veľký tlak, ktorý sme dokázali využiť a streliť v prvom polčase dva góly do siete domácich. Celý zápas sme mali hru pod kontrolou a jednoznačne sme dominovali, ďalšie dva góly sme pridali v druhom polčase. Nebyť viacero našich nepremenených šancí, mohol byť výsledok oveľa vyšší. Gólovo sa zaskveli dvoma gólmi Prónyai a Bubenčík."

FK Lipovník – TJ Baník Rožňavské Bystré 2:1 (1:0). G: A. Gorgei 2 – Ján Rochl. ŽK: D. Bollo – 0. R: L. Lorincz – M. Ďuríček, M. Vávrová, DS: Š. Bdnár. Div.: 50

LIPOVNÍK: 31 Mikuláš Štefanik – 3 Patrik Luspaj, 13 Norbert Vozár, 7 Adrian Vozár, 8 Roland Szücs, 10 Roland Szucs, 17 Florián Emodi, 16 Ondrej Kiss (90´ R. Priam), 4 Ladislav Emodi (68´ A. Szucs), 11 Attila Gorgei (C)9 Dávid Bollo.

2023 7 liga 16koloBYSTRÉ: 20 Filip Čapó – 3 Tomáš Ivanič, 10 Július Benedik, 13 Peter Milko (65´ L. Fabian), 7 Tomáš Kuchta (C), 9 Ján Rochl, 19 Róbert Rochl, 4 Adam Rochl, 5 Milan Gallo, 6 Marián Molnár, 17 Viliam Gallo (32´ P. Minčík).

Hostia z Bystrého prišli do Lipovníka bez svojho brankára, ktorého nahradil hráč z poľa. Predviedli však svoju slabšiu hru, ktorá nestačila na domácich Lipovníčanov. Navyše sa im v 32. minúte zranil Viliam Gallo, čo zrejme narušilo pokoj v ich hre a už po 5 minútach na to sa domáci ujali vedenia prvým gólom Attila Gorgeiho. Hostia síce vystriedali potom Petra Milka, ktorému sa strelecky nedarilo, ale gól znovu padol do brány hostí z kopačky toho istého strelca domácich. Hosťom sa ešte podarilo Jánom Rochlom v 75. minúte znížiť stav zápasu, ale na vyrovnanie už nemali šťastia.

III. LIGA SD sk A VsFZ – 16. KOLO

Medzilaborce – MFK Rožňava 1:1 (1:0), G: K. Kanči – J. Fedor. ŽK: R. Olahm K. Kanči – 0. R: V. Paulišin – N. Vasilenko, A. Holpová. Div.: 50.

MEDZILABORCE: 1 Miroslav Salamon – 10 Martin Varecha, 2 Ladislav Varecha, 6 Daniel Ličko (83´ M. Grundza), 4 Marek Ferenc (C), 15 Kristián Kanči, 9 Anton Pencák, 7 Rastislav Olah, 13 Milan Marcin, 11 Samuel Hricko /63´ M. Mastik), 8 Dominik Surmaj (56´ F. Steranka).

ROŽŇAVA: 14 Šimon Domik, 16 Nikolas Podracký, 7 Jozef Fedor, 6 Patrik Škvareniak, 15 Filip Hajdúk, 8 Richard Tobias Želinský (C), 5 Matúš Šeďo, 17 Ján Dekan, 3 Viktor Szilardi, 9 Tomáš Šujanský, 27 Filip Rusnak.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Ľubotice – Janočko Academy 4:1, Košická Nová Ves – Spišská Belá 5:2, Stará Ľubovňa – Veľký Šariš 1:1. Sabinov – Poprad-Stráže 0:5.

III. LIGA MD sk A VsFZ – 16. KOLO

Medzilaborce – MFK Rožňava 0:0. ŽK: 2.žk=Č: D. Olah – M. Mikolaj. R: N. Vasilenko – V. Paulišin, A. Holpová. Div.: 50.

MEDZILABORCE: 1 František Grundza – 10 Miroslav Olah, 3 Jozef Balberčák (C), 2 Samuel Džubera, 8 Michal Kaliňak, 11 Kristián Marcin, 16 Samuel Cigánik, 7 Dominik Olah, 13 Miroslav Ferenc (59´ T. Olah), 9 Kevin Olah, 12 Samuel Bučko.

ROŽŇAVA: 17 Dávid Lipták, 28 Šimon Šimon, 25 Lukáš Szaszák, 31 Martin Mikolaj, 36 Dominik Šelmeci (C), 37 Peter Rogos, 30 SEBASTIAN ALBERT, 18 Roderic Farkaš, 23 Tomáš Katona34 Samuel Bubenčík, 29 Samuel Petergáč.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Stará Ľubovňa – Veľký Šariš 2:3, Košická Nová Ves – Spišská Belá, Ľubotice – Janočko Academy, Sabinov – Poprad-Stráže 1:1.

III. LIGA SŽ sk A VsFZ – 11. KOLO

Janočko Academy – MFK Rožňava 10:1 (3:0). G: D. Bodó, A. Takáč, A. Miľovčík, D. Škula – všetci po 2, A. Ondruš, M. Belanský. Hralo sa bez kariet. R: T. Dako. Div.: 30.

JANOČKO: R. Olejár – 17 Samuel Prievoznik, 19 Samuel Šedovič (C), 5 Kevin Sakala, 12 Adam Ondruš, 30 Marcel Lovaši, 9 Matúš Belanský, 7 Damián Badó, 11 Alexander Takáč, 8 Adam Miľovčík, 3 Dávid Škurla.

ROŽŇAVA: 13 Martin Šofránko – 32 Adam Ondrejčík, 65 Gregor Vrzal, 31 Tomáš Rogos, 40 Lukáš Szaszák (C), 34 Marko Tkáč, 77 Rastislav Stehlo, 47 Richard Sztelo, 37 Roman Polyák,91 Sebastian Schneebauer, 41 Oliver Hagovský.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: FK Junior Košice – Čaňa 2:1, Slávia TU Košice – FA Benecol Košice 3:1.

III. LIGA MŽ sk A VsFZ – 11. KOLO

Janočko Academy – MFK Rožňava 9:5 (4:2). G: M. Rybnikár 3, M. Janočko, M. O´brien obaja po 2, T. Brenkus, M. Maňko – D. Podracky 2, H. Domik, K. Szarka, R. Ostatník.

JANOČKO: 13 Matej Géci, 99 Martin Veselý, 19 Jakub Volkai, 8 Samuel Prisztacs, 17 Tomáš Brenkus, 4 Michal Maňko, 18 Matúš Kulla, 5 Ivan Kováč, 10 Matej Janočko (C), 7 Matúš Rybnikár, 9 Maverick O´brien, 37 Richard Gášpár, 11 Maroš Takáč, 14 Peter Mikita.

ROŽŇAVA: 99 Samuel Sedlák, 30 Lucas Lentvorský, 14 Dominik Podracky, 1 Leonard Klinko, 35 Hugo Domik, 74 Lukas Angyal, 39 René Zagiba, 80 Marek Mako, 47 Richard Ostatník, 90 Matúš Szantai, 36 Brian Madáč, 76 Alex Turek (C), 94 Michal Švarc, 42 Samuel Michalík, 21 Gabriel Gérecz, 32 Kristián Szarka, 73 Adam Demény, 45 Matej Szaszák.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Junior Košice – Čaňa 11:1, TU Košice – Benecol Košice 8:0.