utorok, 30 august 2011 16:14

Nižnej Slanej zabezpečil prvý bod v novom ročníku futbalovej druhej triedy gól Martina Hajčiho Doporučený

Napísal(a) Štefan Tomášik

Nižná Slaná - Rožňava B 1:1 (0:0), gól domácich: M. Hajči. V prvom domácom zápase II.  triedy OM súťažného ročníka 2011-2012 privítala Nižná Slaná nástupcu Kovstavu v tejto súťaži - Rožňavu B. Hostia chceli nadviazať na remízu z jarnej časti z ich pôdy, čo sa im aj podarilo. Pricestovali len desiati, na ihrisku sa to však, hlavne v druhom polčase, neprejavovalo. Do zostavy domácich sa vrátil Cangár, chýbalo však viacero viacero hráčov, preto domáci mali na lavičke len jedného hráča.
V úvode zápasu mal šancu domáci Valko, no neprekonal brankára hostí. Strelecky aktívny bol O. Junger, jeho strely dvakrát tesne minuli

hosťujúcu bránu. Veľkú šancu mal T. Pitoňák po prihrávke za obranu hostí, hráč hostí ho však v šestnástke nedovolene zastavil a musel byť ošetrovaný. Píšťalka rozhodcu však bola nemá. Domáci mali územnú prevahu, ale nepodarilo sa ju gólovo vyjadriť. Priamy kop Karasa letel nad bránku hostí. M. Pitoňák pri nájazde trafil len do žrde. Zahrávali aj pár rohových kopov, z ktorých neohrozili brankára hostí. Hostia mali pár streleckých pokusov, ktoré však boli nepresné. Raz musel zasahovať brankár domácich. V závere polčasu sa hralo medzi šestnástkami s nepresnosťami na oboch stranách.
Do druhého polčasu si miesta vymenili Karas a O. Junger. Domáci začali dobre, Slovák, ktorý z postu predstopéra obišiel viacero hráčov, našiel M. Hajčiho, ktorý strelou k vzdialenejšej žrdi otvoril skóre zápasu. 1:0. Domáci útočili naďalej, strela T. Pitoňáka však bola nepresná. Hostia naznačili svoje možnosti, ich strelu však dvaja hráči domácich zblokovali. Domáci rozvinuli sľubnú akciu, strieľaná prihrávka O. Jungera, ktorý sa vrátil na svoj post, však nenašla adresáta pri pravej žrdi hosťujúcej brány. Hra oboch mužstiev upadla, rozhodca svojimi verdiktmi vyvolával nervozitu, hlavne na domácej strane. Hostia využili stratu lopty domácich, pravý útočník obišiel všetko čo mu stálo v ceste a vyrovnal. 1:1. Domáci sa snažili dostať do vedenia, ale ani po priamom kope Slováka sa im nepodarilo skórovať. Hostia taktickou hrou udržali výsledok a odviezli si bod.
Zápas rozhodoval R. Farkaš, asistoval mu J. Palacko. Zaujímavé je, že asistent po polčase rozhodoval už pri opačnej postrannej čiare.