piatok, 29 január 2016 11:05

Ema Kapustová a Lukáš Ottinger z Klubu biatlonu Magnezit Revúca na stupňoch víťazov

Napísal(a) Klub biatlonu Magnezit Revúca
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

ra Lukas 1aSeriál pretekov Slovenského pohára v biatlone 2016 pokračoval predposledný januárový víkend v Národnom biatlonov centre v Osrblí. Takmer arktický vzduch (-18⁰ C) pred štartom sobotňajších rýchlostných pretekov a tvrdé, ale dobre pripravené trate poriadne preverili pripravenosť pretekárov. Pretekov sa zúčastnili aj

reprezentanti Klubu biatlonu Magnezit Revúca.

Na štart vybehli najprv žiaci – v najmladších kategóriách absolvovali svoju biatlonovú premiéru tri dievčatá z prípravnej skupiny Mgr. Milana Chrapána - Veronika Šteczová, Alexandra Štempelová, Tamara Molentová. A bola to premiéra veľmi úspešná – Veronika obsadila 4. miesto pár sekúnd od bronzovej priečky. Saška dobehla na 9. a Tamarka na 11. mieste. Zimnú premiéru absolvoval aj Samuel Siman, obsadil 12. miesto.
V kategórii starších žiakov René Chrapáň (0,3) obsadil 5. miesto, od stupňov pre najlepších ho odsunuli tri rany mimo na druhej streleckej položke. Andrej Mladší (0,2) obsadil 14. priečku.
Viac sa darilo Emke Kapustovej (0,2) – aj medzi staršími žiačkami dokázala výbornú pripravenosť a s dvoma netrafenými terčami vybojovala 3. miesto. Anka Fujdiarová (0,1) obsadila 9. a Emma Petalíková (1,0) 16. miesto.
V popoludňajšom programe sa darilo Lukášovi Ottingerovi (3,1) – napriek celkovo štyrom trestným kolám vybojoval 3. miesto. Tomáš Sklenárik (4,2) obsadil 5., Radovan Humeník (2,1) 10. a Andrea Uličná (2,5) 12. miesto.
V nedeľu žiaci absolvovali preteky s hromadným štartom – v najmladšej kategórii sa dievčatá v tlačenici nevyhli viacerým pádom, napriek tomu však dobehli s minimálnymi rozdielmi na peknom 5., 6. a 7. mieste, tentokrát v poradí Alexandra Štempelová , Veronika Šteczová a Tamara Molentová. Samuel Siman svoje umiestnenie zo soboty vylepšil o tri priečky.
Nedarillo sa starším žiakom – René Chrapáň (0,3) obsadil 11. miesto, Andrej Mladší (3,5) po nevydarenej streľbe absolvoval 8 trestných kôl a skončil 18.
Ema Kapustová (0,3) opäť atakovala čelo pretekov, po prvej streľbe sa pohybovala na striebornej pozícii. Tri trestné kolá za rany mimo na “stojke” ju však posunuli na nepopulárne 4. miesto, v tejto sezóne už tretíkrát. Emma Petalíková (0,0) dobehla po bezchybnej streľbe na 9. a Anka Fujdiarová (0,3) po troch ranách mimo na 11. mieste.
Dorastenci mali na programe stíhacie preteky, na trať vybiehali s časovým oneskorením podľa výsledkov zo soboty, streľbu absolvovali až 4-krát. Najlepšie sa s tým vysporiadal Lukáš Ottinger (1,2,0,1), ktorý sa oproti sobote posunul o jednu priečku a skončil strieborný. Bežecky výborne pripravený Tomáš Sklenárik (3,3,3,3) likvidoval manko v každom kole, po každej streľbe ho však spomalili tri trestné okruhy a svoje umiestnenie zo soboty nevylepšil. Radovan Humeník (1,1,4,4) aj Andrea Uličná (1,2,4,3) si oproti sobote o jednu priečku polepšili a nebyť nevydarených položiek v stoji, posun mohol byť ešte výraznejší. Ale taký je biatlon, vyžaduje si absolútu koncentráciu počas celých pretekov a nekompromisne trestá každú chybičku.
Seriál pohárových pretekov má chvíľu pauzu, v Osrblí vrcholia prípravy na preteky Európskeho pohára v biatlone (13.-14. februára), príďte sa pozrieť na kvalitný biatlon. Snehové podmienky v našom okolí sú, žiaľ, opäť nevyhovujúce a svýnimkou troch tréningov sme opäť odkázaní na dochádzanie za snehom, prípadne na alternatívnu prípravu bez neho.
Sledujte nás aj naďalej a podporte našu prácu s deťmi darovaním svojich 2% z dane. Ďakujeme.
Klub biatlonu Magnezit Revúca

 

 

Čítať 6561 krát Naposledy zmenené sobota, 30 január 2016 20:51

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!