pondelok, 25 apríl 2016 23:25

Karting aréna v Plešivci bola miestom pretekov motokár pre dobrovoľných aj profesionálnych hasičov Fire-Kart cup

Napísal(a) Roman Kováč
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Ako možno viete, dňa 22.4.2016 sa v Karting aréne v Plešivci zorganizovali preteky motokár pre dobrovoľných aj profesionálnych hasičov. Brali sme to ako predsezónnu možnosť si zasúťažiť aj v niečom inom ako v požiarnom útoku, behu na 100 m či výstupe na vežu. V prvom rade nás inšpirovali kolegovia z Bratislavy - konkrétne Attila Kláris, ktorý podobné preteky nedávno usporiadali. Poďme teda naspäť k samotným pretekom. Niekoľko dní vopred sme sa dozvedeli, že záujem o preteky prejavili tímy zo širokého okolia, a dokonca aj príslušníci z Rožňavy začali pilne trénovať. 

V deň pretekov sme sa dozvedeli, že z pôvodných 6 prihlásených tímov je zrazu 11 tímov a to ešte podotýkam, že ich malo byť dokonca 13, len niektorí to proste nestihli. 
Formát pretekov bol úplne jednoduchý - každý tím sa skladal z 3 členov a každý mal k dispozícii 2 x 7 minútovú jazdu, z ktorej sa vybral najlepší dosiahnutý čas, ktorý sa na konci spočítaval a výsledkom bol tímový celok 3 časov dokopy, ktorý určoval poradie. Počas pretekov panovala naozaj FANTASTICKÁ atmosféra. V mnohých prípadoch dokonca rozhodovali naozaj tisícinky sekundy a nechýbalo to naozajstné pretekanie aj keď jazdci mali naozaj málo najazdené na našej technickej trati, ktorá preverí aj skúseného matadora.
Podujatie prišli podporiť takisto sponzori a miestni činovníci menovite:

  • predseda DHZ PLEŠIVEC - Ladislav Jánosdeák
  • pplk. Ing. Martin Kaprál - vedúci odd. OR HaZZ v Rožňave
  • Tempus trans a RENAULT ROŽŇAVA - Jaroslav Rudinský
  • riaditeľ Okresného výboru DPO v Rožňave - Mgr. Michal Terrai.
  • A v neposlednom rade ja, ako organizátor ROMAN KOVÁČ.

Konečné poradie pretekov:

1. miesto - DHZ Drienčany 
2. miesto - DHZO Plešivec
3. miesto - Dream Team - OR HaZZ Rožňava.

Každému z pretekárov aj divákov sa chceme veľmi pekne poďakovať za úžasnú atmosféru a veríme, že podobné podujatie už čoskoro znova zorganizujeme. Ako sa na preteky patrí, niekto vyhrať musel, aj keď v tomto prípade to bolo viac menej úplne jedno, dôležitá bola atmosféra a skvelá zábava. Hlavné poďakovanie patrí Karting aréne, ktorá nám umožnila uskutočniť tieto preteky.
ĎAKUJEME...

Roman Kováč, dobrovoľný hasič DHZ Plešivec

 

Fotogaléria z pretekov motokár Fire-Kart cup Plešivec

 

Čítať 2509 krát Naposledy zmenené utorok, 26 apríl 2016 12:23

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!