nedeľa, 23 jún 2013 21:24

Aj napriek vysokej prehre v Jablonove n/T futbalistom Bystrého patrí 5. priečka Doporučený

Napísal(a) Miloš LENG

Jablonov n/T – Rožňavské Bystré 6:0 (3:0). Bystrania na posledný zápas odloženého 17. kola I. triedy odcestovali do Jablonova iba desiati a to neveštilo nič dobré. Viacero hráčov sa ospravedlnilo z rôznych dôvodov. Od začiatku s chuťou hrajúci domáci sa už v 3. minúte ujali vedenia 1:0 peknou krížnou strelou pod brvno. Tomko v 10. minúte mohol vyrovnať, no sám pred brankárom mieril tesne vedľa. V 18. minúte pridali domáci 2. gól. 2:0. Najkrajšiu akciu Bystranov v zápase urobil

Krága s Urbanom. Krága potiahol loptu po pravej strane a presným centrom našiel Urbana, no jeho hlavička šla mimo brány. V 38. minúte sa domáci radovali do tretice po ich rýchlom protiútoku. 3:0. Predtým však ešte niekoľkokrát výborne zasiahol Kuchta v bráne.
Druhý polčas otvoril nepresnou strelou Tomko. To už bolo zo strany Bystrého všetko. Domáci do konca zápasu ešte niekoľkokorát nebezpečne zaútočili a pridali ďalšie góly. V 9. minúte v druhom polčase 4:0 a v 34. minúte už 5:0. Posledný šiesty gól strelili domáci z pokutového kopu, po faule Máťaša. 6:0. Napriek vysokej prehre obsadili Bystrania v konečnej tabuľke pekné 5. miesto.
Zostava Rožňavského Bystrého: Kuchta, Jaro Gallo, Dorkin, Ujházi, Krága, Ján Gonos, Tomko, Urban ml., Máťaš, Galata.