JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/2011/nsla

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/2011/nsla
nedeľa, 26 september 2010 18:00

Ani tri góly doma nestačili Nižnej Slanej na zisk čo len bodu

Napísal(a) Štefan Tomášik + Miloš Leng

Z majstrovského futbalu plného zvratov Nižná Slaná - Rožňavské Bystré 3:4. Fotil: P. UrbanNižná Slaná – Rožňavské Bystré 3:4 (2:1), góly Nižnej Slanej: J. Leštach, P. Milko, V. Máťaš vlastný. žk: P. Slovák, P. Milko. Domáci nastúpili na zápas 10. kola II. triedy OM vo futbale s cieľom potvrdiť tri body z Hrhova. Niektorí hráči však neboli celkom zdravotne fit, čo sa prejavilo na ich výkonoch. Domáci začali dobre, Leštach prekonal Máťaša priamo z rohu. 1:0. Krátko potom pridal daľší gól Milko. 2:0. Potom však prišla chyba v obrane domácich, ktorú hostia využili. 2:1. Začal sa hrať medzišestnástkový futbal. Na mokrom teréne však niekedy viazla kombinácia a tak niekedy mužstvá stratili loptu. Hralo sa hore - dole, zápas mal dobrú úroveň. Ukazovali sa však  niektoré

nedostatky    v obrane domácich. Mužstvá si nevypracovali vážnejšie gólové príležitosti. Strely z väčších vzdialeností brankárom nenarobili problémy a preto sa polčas skončil 2:1.
V druhom polčase hostia vyrovnali na 2:2, keď po tlaku hostí sa dostal k lopte Urban ml. a prízemnou strelou prekonal Krnáča. Domáci sa opäť ujali vedenia, keď po priamom kope si Máťaš vrazil loptu do vlastnej brány. 3:2. Domáci si vytvárali daľšie šance, ktoré však nedokázali premeniť. Veľa nechýbalo hlavičke Cangára , či strele Milka. Po súboji s hráčom hostí sa zranil Gunár, ktorého vymenil Ambróz. Ten sa posunul do zálohy, predstopéra začal hrať P. Slovák. Na druhej strane po hlavičke hostí zazvonilo brvno. Nasledovala šanca Leštacha , ktorému však lopta nešťastne odskočila. Po päťke sa dostal k lopte Leng a po jeho prihrávke Urban ml. prekonal strelou ponad padajúceho Krnáča. 3:3. Hostí tento gól naštartoval k ešte väčšej aktivite.  Rezultoval z toho štvrtý gól, keď dvaja hostia postupovali na stopéra domácich a strhli vedenie na stranu hostí. 3:4. Domáci mali málo času, aby mohli vyrovnať a tak si hostia odviezli z Nižnej Slanej tri body. Slušný zápas dobre rozhodoval Šofranko.
Zostava Nižnej Slanej: I. Krnáč - V. Hlaváč, D. Hajči, Š. Gunár (M. Ambróz), V. Karas -J. Leštach, P. Slovák, J. Cangár, M. Prónai - Juraj Junger, P. Milko. Do hry nezasiahli M.Pitoňák a Š.Tomášik(NB). Tréner: Milan Petergáč.
Štefan Tomášik

Pohľad komentátora hostí na stretnutie Nižná Slaná – Rožňavské Bystré 3:4:

Na začiatku stretnutia prehrávali o dva góly, aby nakoniec víťazstvo strhli na svoju stranu

Nižná Slaná – Rožňavské Bystré 3:4 (2:1). Stretnutie 10. kola sa hralo v nedeľu 26.9.2010 dopoludnia. Rožňavskobystrania cestovali do Nižnej Slanej v plnej sile aj s ďalšou posilou z Rakovnice s Lacom Fabianom. Na rozmočenom teréne a za sústavného dažďa Bystrania už v úvode naznačili, že nechcú odísť naprázdno. Otvorenou útočnou hrou prekvapili domácich. Nižnoslancom však vyšiel ich prvý protiútok po ich ľavej strane v 7. minute a prízemnú prihrávku pred bránu Máťaša zblízka dorazil do brány. 1:0. V 10. minúte domáci dosiahli gól priamo z rohového kopu po nedorozumení Máťaša s Valkom. 2:0. Bystrania sa naďalej snažili a v 21. minúte po hlavičkovej sérii v domácej 16-ke sa k lopte dostal J. Urban ml., ktorý loptu z 10. metrov poslal do brány vedľa brankára. 2:1. Hra sa postupne vyrovnala a do polčasu mali domáci častejšie loptu, pretože Bystrania si v tomto čase nedokázali presne prihrať a kazili veľa prihrávok.
V druhom polčase Bystrania pokračovali v otvorenom futbale a v 60. minúte J. Urban ml. po narážačke s Bernátom z hranice 16-ky prestrelil domáceho gólmana. 2:2. V 73. minúte domáci zahrávali priamy kop. Vyrazená lopta sa po Máťašovom zákroku nakoniec nešťastne dokotúľala za jeho chrbát. 3:2. V 83. minúte sa po peknej kombinácii Bystranov po ich pravej strane dostal k lopte pred 16-kou Čapó, našiel voľného J. Urbana ml., ktorý svojim tretím gólom v zápase zrovnal stav na 3:3. Záverečné  KO dostali Nižnoslanci dve minúty pred koncom. Po rýchlej priamočiarej akcii Dorkin – Leng – Čapó - Urban ml., posledne menovaný vyhral šprintérsky súboj s domácim stopérom a preloboval domáceho brankára. 3:4. Pred 20 divákmi rozhodoval Šofranko.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Fabián, Valent, Hajdu, Galata, Valko, Leng, Čapó, Rusnyák, Minčík, J. Urban ml. Striedali: Tomko, Bernát, Dorkin.

Drnava – Bohúňovo 4:3 (1:1)
. Derby stretnutie dvoch popredných mužstiev II. triedy dopadlo v prospech šťastnejších domácich 4:3, po polčase 1:1. V prvom polčase domáci za stavu 0:0 zahodili penaltu, čo sa prihodilo aj hosťom z Bohúňova za stavu 3:3. Ďakujeme všetkým hráčom Bohúňova, ktorých pochválilo aj vedenie domáceho mužstva, že takého zdatného súpera ešte v tejto sezóne nemali. Bárs by bolo čím viac takýchto zápasov (aj napriek veľmi ťažkému terénu) za kvalitného vedenia všetkých troch rozhodcov. Bohúňovo hlavu hore, odohrali ste vynikajúci zápas! Sokoly do toho! Keď budete aj ďalej takto hrať, nemáte sa koho báť! Ďakujeme.
Peter
Ďalšie výsledky II. triedy 10. kolo: Dedinky – Hrhov 5:3 (2:1), Slavošovce – Ml. Brzotín – nehralo sa pre karanténu, Čoltovo – Gem. Poloma B 10:1, Pača – Jovice 8:0. Kovstav a Kečovo mali voľno.

12 gólov
- F. Kovács - Drnava, 11 gólov - M. Mázik -Drnava, 10 gólov - J. Urban ml. - Rožň. Bystré, J. Spišák - Jovice, 8 gólov - G. Zoller  - Kečovo, P. Milko - Slavošovce, 7 gólov - J. Cangár - Nižná Slaná, 6 gólov - M. Fedorkovič - Drnava, F. Čapó - Rož. Bystré, M. Dorkin - Bohúňovo, M. Balco - Slavošovce, L. Grulyó, G. Veverica, D. Dunka - všetci Hrhov, I. Széplaky - Čoltovo, 5 gólov - R. Haviarik, V. Valentík J. Lipták - Giba - všetci Slavošovce, P. Ičo, R. Orbán  - obaja Drnava, J. Váradi - Bohúňovo, T. Lörinc, R. Lörinc - obaja Kečovo, M. Majerčák, J. Novák - obaja Dedinky, atď..

I. TRIEDA. VO FUTBALE

Výsledok zápasu 8. kola: Honce - Lipovník 0:2. Na premočenom teréne sa hostia ujali vedenia po fatálnej chybe domácej obrany gólom Vávru. Na 0:2 stanovil výsledok zase po veľkej chybe hráč hostí Albert. Hráči Honiec sa môžu poďakovať svojmu brankárovi Konczovi, že nedostali pol tucet. V zápase zneškodnil šesť čistých gólových šancí. Pred 80 divákmi dobre rozhodoval Gyenes. Delegátom bol
Ladislav Székely.

Ostatné výsledky 8. kola: Dlhá Ves – Krh. Dlhá Lúka 1:1 (0:0)
, góly: Blatník – Zsilla, ŽK: Beke, Blatník, Duzsa – 0, R: Repaský, DZ: Kovács, D: 50. Gemerská Poloma – Jablonov n/T 3:1 (1:1), góly: Gunár, R. Greško, Benedik – Pál Balázs, ŽK: bez, R: A. Farkaš, DZ: Šalamon, D: 100. Plešivec – Betliar 0:1 (0:1), gól: Orabinec, ŽK: ? - Orabinec, Fabian, Lukáč, ČK: Lukáč (Betliar), R: Iglai, DZ: Máté, D: 80. Dobšiná – Vyšná Slaná 5:0 (2:0), góly: Grančák 2 (2 z 11 m), Rupp, Valentko, P. Fabian, ŽK: P. Fabian, Laurinc, Grančák – 0, R: Uhrin, DZ: Nagy, D: 300. Rudná – Kružná 3:0 (1:0), góly: Strelka ml. 2, Deméň, ŽK: Šimon, Demén - ?, R: Ször, DZ: D: 150. Vlachovo – Brzotín 3:2 (2:0), góly: Hronec 2, V. Gecelovský (11 m) – Kočiš (11 m), Dókus, ŽK: V. Gecelovský – Demeter, Gášpár, R: Ráši, DZ: Šimšík, D:50.