štvrtok, 02 máj 2013 14:12

Nižná Slaná vysoko podľahla na pôde lídra z Honiec Doporučený

Napísal(a) Štefan Tomášik

Honce – Nižná Slaná 6:1 (2:0). Gól Nižnej Slanej: Gelda. Zostava Nižnej Slanej: Nemec – Valko, D. Hajči, Prónai (C), Schwarz – O. Junger, Keršák, Die, Leštach – Ján Junger, Gelda. Náhradník: Gemerský. Striedania: Die (Gemerský).
K o m e n t á r - V dohrávke prvého jarného kola ObFZ Rožňava mala Nižná Slaná súpera z Honiec. Zápas sa hral v strede týždňa a tak tréneri nemali k dispozícii všetkých hráčov. Nižnej Slanej chýbali Cangár, Soják,

Máťaš a Karas. Naopak po dlhšom čase sa do zostavy vrátil Ján Junger. Oproti jesennej časti bolo domáce mužstvo posilnené o viacerých hráčov.Zápas sa začal rozohrávkou Nižnej Slanej. Domáci po získaní lopty zaútočili, ich útok obrana hostí odvrátila. Hneď z druhej akcie domáci skórovali, keď R. Kuzma prekonal Nemca vysokou strelou z pravej strany. 1:0. Neskôr začali mať domáci prevahu, keď hostia mali niekedy na vlastnej polovici všetkých hráčov. Domáci z prevahy vyťažili iba jeden gól. Po vyšachovaní obrany útočník domácich zvýšil vedenie. 2:0. Líder bol nebezpečný po rohových kopoch B. Kuzmu, keď dva rohy priamo ohrozili brankára hostí. Hostia si výraznejšiu šancu nevypracovali. Naopak domáci mali viacero príležitostí. Brankár hostí však úspešne zasahoval. Za hostí ohrozil brankára domácich Ján Junger strelou z 18 metrov. Dva nebezpečné útoky domácich odvrátil Hajči a dvakrát aj Valko. V závere polčasu sa hralo v strede poľa.

Domáci v druhom polčase nepremenili asi dve šance. Hostia znížili, keď po centri O. Jungera zľava Gelda prekonal domáceho brankára. 2:1. Hosťom gól pomohol, keď boli aktívnejší. V 60. minúte mali domáci po faule hráča hostí v šestnástke k dispozícii pokutový kop. Strelu R. Kuzmu Nemec vyrazil. Následne bol R. Kuzma v šanci, keď po centri z ľavej strany jeho hlavička letela nad bránku hostí. Domáci skórovali, keď Valkov odkop nenašiel spoluhráča. Domáci založili brejk a ich hráč zo samostatného nájazdu pridal tretí gól. 3:1. Hostia odpovedali asi troma akciami. Po prihrávke Jána Jungera Valko ohrozil domáceho brankára. Najväčšiu šancu mal Ján Junger po spolupráci Keršák – Leštach. Jeho zakončenie tesne minulo odkrytú časť domácej brány. Potvrdilo sa nedáš – dostaneš a z následnej akcie domáci zvýšili svoje vedenie. 4:1. Domáci mali po ďalšom faule hostí k dispozícii priamy kop. Strela domáceho hráča neohrozila brankára hostí. Hostia tiež kopali priamy kop, strela D. Hajčiho išla len do múru. Ďalšia strela Leštacha bola nepresná. Domáci aj hosťujúci tréner striedali, hostia hrali na troch útočníkov. Zraneného Dieho vymenil Gemerský. Domáci striedajúci hráč dosiahol gól po vyšachovaní obrany, keď skóroval do prázdnej bránky 5:1. V závere domáci pridali ďalší gól, keď Molnár strelou do šibenice prekonal Nemca. 6:1. V závere domáci už hru iba kontrolovali.