pondelok, 30 apríl 2012 11:55

Nižná Slaná získala prvý bod vonku v jarnej časti na horúcej pôde súpera z Jovíc Doporučený

Napísal(a) Štefan Tomášik

Jovice - Nižná Slaná 2:2 (1:2). Góly hostí: Hajči, Gelda. Rozhodcovia: Lucza, Delegát: Hadar, Diváci: 70. Zostava Nižnej Slanej: Krnáč - Karas (C), Soják, Prónai, Schwarz – O. Junger, D. Hajči, P. Slovák, Gáll – Cangár, Gelda. Striedania: Gáll (46. min. Valko). Náhradníci: D. Valko, Š. Tomášik (B).
Vo štvrtom jarnom kole II. triedy ObFZ Rožňava cestovala Nižná Slaná do Jovíc. Chýbalo jej niekoľko hráčov či už zo základnej zostavy, ale aj z lavičky. Tréner však mal k dispozícii aspoň trinásť hráčov. Preto došlo k zmenám v základnej zostave. Spomienky na zápasy v Joviciach neboli najlepšie, keď tu v predošlých dvoch sezónach mužstvo prehralo.

Tentokrát sa hosťom podarilo uhrať aspoň bod.
Úvod zápasu bol z oboch strán vyrovnaný, mužstvá mali dobrý nástup do začiatku zápasu. Hra bola zo začiatku vyrovnaná. Potom však na lepšej úrovni hrali hostia. Veľké šance si však nevytvorili, strela Slováka bola nepresná. Svoje možnosti naznačil Hajči, keď z pravej strany brankár domácich jeho strelu vyrazil. Domáci sa dostávali občas do protiútokov, výraznú šancu si nevytvorili. Prvý gól padol kuriózne do siete hostí. Odkop stopérovi hostí celkom nevyšiel, lopta išla len na pravú stranu domácej obrany. Pravý obranca prehral súboj s domácim hráčom, ktorý sa dostal do nájazdu. Ten strelou k vzdialenejšej žrdi dostal svoje mužstvo do vedenia. 1:0. Hostia naznačili možnosti, po priamom kope Prónaia však bránu domácich neohrozili. Ďalšia strela Slováka bola nepresná. Dvaja stredoví záložníci prvý polčas hrali dobre, rozvíjali útoky hostí. Hostia následne vyrovnali. Po prihrávke od Slováka Gáll pristavil loptu Hajčimu. Ten strelou ľavou nohou do stredu brány na prekvapenie vyrovnal. 1:1. Hostia mali prevahu, hru režíroval Slovák, v akciách ho podporovali aj ďalší hráči zo zálohy, či útoku. Prevahu sa podarilo hosťom aj vyjadriť, keď po prihrávke od Hajčiho sa Gelda dostal do nájazdu. Následne prekonal domáceho brankára. 1:2. Domáci mali dve možnosti na skórovanie, oba hlavičky rovnakého hráča boli nepresné. Raz po chybe Sojáka musel loptu chytiť brankár. V závere polčase hra bola kúskovaná verdiktmi hlavného rozhodcu. Práve po jednom faule bol polčas ukončený.
Do druhého polčasu musel tréner hostí spraviť vynútené striedanie, Gáll však zaznamenal premiérový štart v jarnej časti. Domáci mali zo začiatku prevahu, avšak strelu im Prónai zblokoval. Potom sa hra vyrovnala, útočné akcie hostí však občas zastavoval hlavný rozhodca. Zlé vybehnutie domáceho brankára sa hosťom nepodarilo využiť, loptu smerujúcu do bránky domáci hráč odkopol. V hre hostí boli nepresnosti, či záložníci nehrali na takej úrovni ako v prvom polčase. Udrelo na opačnej strane, stredný záložník domácich dostal od hostí dosť priestoru na manévrovanie. Strelou k pravej žrdi prekonal brankára hostí. 2:2. Hostia sa snažili útočiť, avšak ich akcie boli rozhodcom zastavené aj vtedy, keď by nemali byť, napr. akcia Cangára. V inej situácii hrozilo, že by sa po prihrávke od Geldu dostali traja hráči hostí do sľubnej šance. Inú akciu im domáci prekazili, keď zdupľovali hráča, ktorý bol pri lopte. Domáci tréner poslal do hry nového hráča. Domáci zahrávali tri priame kopy, ale všetky boli nepresné. Ďalšiu strelu brankár hostí chytil. Hostia sa dostali do dvoch protiútokov. V prvom prípade faul na O. Jungera nebol odpískaný. V druhom prípade Valkovi zámer nevyšiel, keď chcel prekonať brankára. Roh O. Jungera bol odvrátený. Následná strela Prónaia bola veľmi nepresná. Na domácej strane to bolo podobne, keď vysoká strela skončila ďaleko za ihriskom. Po faule hráča hostí bola hra prerušená. Hostia neohrozili domácu bránku. Domáci mali síce miernu prevahu, veľa z nej nevyťažili. V závere po chybe stopéra hostí musel zasahovať brankár, keď strelu domáceho hráča vyrazil. Nižná Slaná zastavila víťaznú sériu Jovíc v jarnej časti, či prerušila sériu, keď u tohto súpera prehrala minimálne dvakrát.
Štefan Tomášik

PRIEBEŽNÁ TABUĽKA II. TRIEDY DOMÁCICH ZÁPASOV PO 15. KOLE:

Ďalšie zápasy - II. trieda - 16. kolo: Honce – Plešivec, Rakovnica – Kečovo, Dedinky – Rožňava B, Ml. Brzotín – Čoltovo, Pača – Jovice, Nižná Slaná – Štítnik B.

Čítať 1976 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:32