pondelok, 03 jún 2013 11:46

V Dlhej Vsi obidve mužstvá bojovali, ale Betliar nepotvrdil, že je favoritom zápasu Doporučený

Napísal(a) Ladislav Székely

altTJ ZK Dlhá Ves -Tatran Betliar 2:2 (1:2). V zápase 24. kola I. triedy sa hralo bez kariet. Pred 70 divákmi rozhodoval Gallo. Podľa postavenie v tabuľke obidvoch mužstiev, kde je medzi nimi veľký bodový rozdiel sa čakalo, že favorit zápasu Betliar si odnesie tri body. Počas celého zápasu mäkký a šmykľavý terén narobil nemalé problémy obidvom mužstvám. Hostia mali už v prvej minúte obrovskú šancu, ale mladý Benedikty trestuhodne zahodil. Ďalší gólový zápis mal na svojej

kopačke Ivan Lörincz, ale terén pomohol brankárovi, ktorý sa ľahko zmocnil lopty. Už v 12. min. Lörincz si tú šancu vynahradil a bolo 0:1. Domáci začali bojovať o každú loptu a v 25. min. Flander peknou strelou vyrovnal 1:1. Mali aj dve veľké šance, ale ostali nevyužité. Naopak, v 31. min. unikol Betliarčan Árvay a jeho prízemnú prihrávku Laci Lörincz na dvakrát vsunul loptu do siete 1:2. Domáci chceli do polčasu vyrovnať, ale hostia sa umne ubránili.

V druhom polčase domáci pokračovali  vo svojej bojovnosti a už v 53. min. sa dočkali vyrovnávajúceho gólu. Blatník z veľkej diaľky vystrelil, brankárovi hostí vypadla lopta z rúk a Orvos vyrovnal - 2:2. Obidve mužstvá naďalej bojovali, a každý chcel strhnúť viťazstvo na svoju stranu. V 63. min. rozhodca po faule v pokutovom území  nariadil pokutový kop v prospech Betliara, ale Barkaszovu strelu brankár vyrazil. Pár minút pred koncom sa domáci vehementne dožadovali pokutového kopu za ruku jedného obrancu, ale rozhodca bol blízko, všetko dobre videl a nechal v hre pokračovať. Slušný a bojovný zápas sa skončil zaslúženou remízou. Tréner domáceho mužstva pán Segyo: „Ďakujem svojim hráčom, že statočne a so srdcom bojovali. Kapitán hostí Árvay: „Ja si myslím, že remíza je spravodlivá.“